Jak dbać o akcesoria?

Jak dbać o akcesoria?

W Warsaw Dogu dbamy, by nasze produkty wyróżniały się nie tylko wyjątkowym dizajnem, ale też nienaganną jakością. Sami mamy psy, więc wiemy jak ważne są akcesoria, które cieszą oko i którym możemy zaufać! Sprawdź z czego szyjemy i jak dbać o nasze produkty, aby służyły Wam jak najdłużej! :) 

 

Taśma – piękna i wytrzymała baza dla szelek, smyczy i obroży Warsaw Dog

Do szycia szelek, obroży, smyczy miejskich i przepinanych oraz pasów do auta używamy taśmy poliestrowej o mocnym, ciasnym splocie. Jej gładka powierzchnia sprawia, że brud trudniej wchodzi między włókna. Schnie jak marzenie, więc z powodzeniem uda się wyprać smycz między kolejnymi spacerami!

Można też w pełni polegać na jej wytrzymałości, producent ocenia jej wartość na 4kN, czyli uda się utrzymać na niej dwie dorodne samice niedźwiedzia grizzly :) 

 

Jak dbać o taśmy?

Mimo swojej wytrzymałości na przeciążenia, taśma może z czasem lekko się mechacić, a nadruk wycierać na krawędziach. Sprzyja temu częste tarcie taśmy po twardym podłożu, a więc przede wszystkim puszczanie smyczy luzem za psem lub bardzo intensywne szorowanie. Jeśli chcesz uniknąć przetarć, staraj się nie dopuszczać szurania smyczą po chodniku.

Ważne – przetarcia na krawędziach nie wpływają na wytrzymałość splotu, o ile nie doszło do jego mechanicznego uszkodzenia. 

pies przegryzł obrożę naprawa wymiana taśmyUszkodzenie mechaniczne (zębowe ;) ) taśmy.

 

Zdarza się, że taśma zostanie przez psa nadgryziona, do czego najczęściej dochodzi w momencie, gdy pies pozostawiony jest bez opieki – np. pod sklepem. Przegryzienia są bardzo charakterystycznym uszkodzeniem, które wygląda jak ponacinanie taśmy ostrym narzędziem – tu: zębami ;). Brzeg przegryzienia jest prosty, ale krawędzie postrzępione. Typowe miejsca, w których pojawiają się przegryzienia, to pas przedni w szelkach easy walk, obręcz barkowa i pas mostkowy w szelkach guardach, pętla w obroży martingale i smycz, czyli wszystkie te miejsca do których psiak może sięgnąć swoją paszczą ;) Problem dotyczy z reguły szczeniąt i podrostków, których świerzbią ząbki i rozpiera energia, wszystkie bowiem przegryzienia są znanym psim sposobem na rozładowanie ekscytacji, nudy czy frustracji. 

Aby tego uniknąć zdejmuj szelki po powrocie ze spaceru i staraj się nie zostawiać psa bez opieki, np. pod sklepem.  

 

Możesz śmiało prać akcesoria Warsaw Dog

Wzorzysty nadruk jest trwały – bez obaw możesz prać akcesoria w pralce, na luzaku w 60 stopniach z użyciem proszku lub płynu do prania. Nie używaj wybielacza!

Jeśli wolisz, możesz je prać ręcznie: gorącą wodą z mydłem, delikatnie szorując taśmę szczoteczką czy gąbką wzdłuż włókien taśmy.

Przy mocnych zabrudzeniach sprawdzi się połączenie tych dwóch metod.

 

Pamiętaj, że brud z czasem wciera się w głąb tkaniny i nawarstwia, więc lepiej jest prać akcesoria częściej, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

 

Nici do zadań specjalnych

Używamy niezwykle wytrzymałych i odpornych na zrywanie nici poliestrowych. Posiadają one certyfikat OEKO-TEX Standard 100, a producent poleca je do szycia skór, grubych tkanin oraz elementów wymagających szczególnej pewności, np. uprzęży asekuracyjnych czy pasów bezpieczeństwa. 

 

Karabińczyki dopasowane do potrzeb

Używamy sprawdzonych metalowych, bezniklowych karabińczyków, w trzech rozmiarach – dla ras średnich i dużych, małych oraz miniaturowych. Na podstawie 5-letniego doświadczenia w dobieraniu akcesoriów do indywidualnych potrzeb psiaków określiliśmy ramy wagowe, dla których dedykujemy daną szerokość smyczy, a co za tym idzie – wielkość karabińczyka. Wszystko po to, żeby smycz nie ciążyła Twojemu psu, ale byś mógł/mogła w pełni polegać na jej wytrzymałości :) 

Smycze i pasy do auta zostały przetestowane pod kątem wytrzymałości.

Budowa karabińczyka przy smyczy

Najwrażliwszym elementem każdego karabińczyka wyposażonego w krętlik, dzięki któremu smycz mniej się skręca wokół własnej osi podczas spaceru, jest rdzeń mocujący karabińczyk do podstawy. Jest to też miejsce na które w największym stopniu działają czynniki atmosferyczne, np. gromadząca się woda, piasek czy sól ze słonej wody. Karabińczyki ulegają z czasem normalnemu zużyciu, wprost proporcjonalnemu do intensywności ich eksploatowania, a więc przede wszystkim tego jakiej wielkości jest pies, czy ciągnie na smyczy, czy macie jedną smycz czy więcej oraz czy dbacie o to żeby jej nie upuszczać na chodnik/inne twarde podłoże.

Dwa najczęściej spotykane uszkodzenia karabińczyków to złamanie rdzenia wewnątrz krętlika lub wyrobienie się główki zabezpieczającej rdzeń przed wypadnięciem. Oba mają zazwyczaj związek z naturalnym zużyciem tego elementu. Dlatego tak ważne jest by regularnie sprawdzać ich kondycję przed i po spacerze, szczególnie jeśli Twój psiak jest energiczny czy ciągnie na smyczy. Zwróć uwagę, czy mechanizm lub krętlik się nie poluzował czy karabińczyk płynnie się otwiera i zamyka oraz czy nie zaczepia się o szelki, obrożę lub ubranko co mogłoby spowodować naciśnięcie mechanizmu i samoczynne otwarcie. 

Jak dbać o karabińczyki? 

Na szybsze zużywanie się karabińczyka wpływa głównie siła tarcia, dlatego dokładnie opłukuj smycz pod bieżącą wodą jeśli miała kontakt z błotem. Nie chowaj mokrej smyczy od razu na półkę czy do szuflady, pozwól jej maksymalnie szybko wyschnąć, aby woda nie gromadziła się w szczelinach karabińczyka co może przyczynić się do korozji.

Karabińczyki posiadają mechanizm sprężynowy, a piasek, który dostanie się do środka mechanizmu może spowodować zablokowanie się karabińczyka (dotyczy to każdego produktu z wykorzystaniem mechanizmu sprężynowego, nie tylko karabińczyków). Takie uszkodzenie jest tymczasowe – aby uwolnić piasek z mechanizmu należy go oczyścić przy użyciu sprężonego powietrza lub po prostu delikatnie ostukać aby uwolnić piasek ze szczelin, a następnie porządnie przedmuchać siłą naszych ust ;)

 

zepsuty karabinek przy smyczy poluzowany

Uszkodzony, zużyty karabińczyk przy smyczy dla psa – urwany bolec otwierający karabińczyk

 

Aby zapobiegać zapiaszczeniu się karabińczyka warto uważać żeby w miarę możliwości karabińczyk do którego przypinamy psiaka nie miał kontaktu z piaskiem. To wyzwanie w przypadku aktywnych psiaków, więc warto po prostu przy okazji takich harców sprawdzić czy karabińczyk płynnie się otwiera i zamyka, a w razie potrzeby oczyścić mechanizm z piasku. 

Bezwzględnie unikaj również uderzania karabińczykiem o twarde podłoże, przede wszystkim upuszczania smyczy na chodnik. Znacznie przyśpieszy to zużycie materiału i w perspektywie czasu mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia karabińczyka. Zalecamy, aby po każdym upuszczeniu smyczy na twarde podłoże sprawdzić czy karabińczyk działa prawidłowo.

 

Okucia – metalowe elementy 

Wszystkie używane przez nas okucia (kółka, d-ringi, trójkąty, ramki, regulatory) są stalowe, spawane lub odlewane. Można na nich polegać w 100%, na maksa im ufamy :) Producent zapewnia, że ich obciążenie niszczące to 100kg – z powodzeniem można by ich użyć do zbudowania huśtawki dla dorosłej osoby o przeciętnej masie ciała. 

Wszystkie nasze okucia są malowane farbą proszkową pod ciśnieniem. 

Jak dbać o metalowe elementy akcesoriów Warsaw Dog? 

Naturalnym etapem używania malowanych okuć jest wycieranie się farby na krawędziach najbardziej narażonych na tarcie i obijanie. Niestety nie da się tego w pełni uniknąć, ale można znacznie wydłużyć żywotność i estetyczne wykończenie okuć, które naprawdę długo będą cieszyć oko :) Szybkość ścierania się farby zawsze zależy od siły tarcia, a więc przede wszystkim od siły ciągnięcia psa na smyczy, intensywności eksploatacji akcesoriów (czy mamy jeden zestaw, czy kilka, czy puszczamy smycz luzem za psem, czy psiak się lubi tarzać itd.) oraz tego jak dbamy o posiadane akcesoria. 

Z uwagi na ochronę metalowych okuć zalecamy pranie akcesoriów zabezpieczonych bawełnianym woreczkiem, aby podczas wirowania w pralce okucia nie poobijały się o bęben pralki. Również piorąc smycz osobno, “na pusty bęben” zwiększamy ryzyko poobijania okuć, warto więc do prania dorzucić chociażby psie kocyki :) 

Aby zapobiegać korozji metalowych okuć po każdej kąpieli w morzu należy dokładnie opłukać akcesoria z soli morskiej i rozwiesić akcesoria do wyschnięcia. 

 

Plastikowe elementy – klamry stosowane w szelkach i obrożach Warsaw Dog

Wszystkie elementy, których używamy w produkcji akcesoriów to sprawdzony od lat, oryginalny duraflex. Oryginalny duraflex to nie zwykły plastik, a opatentowane tworzywo łączące elastyczność gumy i odporności na zużycie poliuretanu. Elementy tej marki mają szerokie zastosowanie również w militariach, sprzęcie sportowym i turystycznym. 

UWAGA: na rynku znajdują się również tańsze zamienniki elementów duraflex i niestety zdarza się że producenci akcesoriów błędnie opisują swoje produkty jako zawierające elementy duraflex, choć użyte półprodukty są zamiennikami, których specyfika nie została tak dobrze przetestowana jak oryginał.

 

Tak upewnisz się że masz do czynienia z oryginalnym elementem.

klamra duraflex dla psa obroża oryginał

Oryginalna klamra do obroży lub szelek marki Duraflex

 

Nawet najsolidniejsza klamra z czasem ulega naturalnemu zużyciu. Zakładając, że wychodzimy na spacer z psem 3 razy dziennie i zdejmujemy akcesoria po powrocie, to daje nam około 6 rozpięć klamry dziennie = 180 miesięcznie i 2160 rozpięć klamry rocznie. Wow, to całkiem sporo! 

 

Aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu psu zwróć przede wszystkim uwagę na niewielkie uszkodzenia mechaniczne klamry – stąpnięcie, zaczepienie, silne szarpnięcie. W takiej sytuacji sprawdź czy ząbki nie zostały wygięte, czy klamra płynnie się otwiera i zamyka.

wymiana klamry w szelkach psa zepsuty zatrzask obroża

Klamra z wyłamanymi ząbkami. 

 

Prawidłowo zapięta klamra nie powinna się sama otworzyć, o ile nie zostaną naciśnięte ząbki zabezpieczające. Zwróć uwagę, czy klamra nie zaczepia się o ubranko oraz czy nie wpija się w ciało psiaka.

 

A jeśli, mimo wszystko, się zepsuło? 

Z powyższą wiedzą dbanie o akcesoria Warsaw Dog będzie łatwiejsze, a smycze, szelki czy obróżka posłużą dłużej. Służymy jednak pomocą, gdyby akcesoria uległy jakiemukolwiek uszkodzeniu, oferujemy między innymi wymianę klamry  :)

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zobacz również....

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Grzywacz chiński (ang. chinese crested dog) jest małym, sympatycznym i łagodnym psem do towarzystwa. Ten oryginalnie wyglądający czworonóg ma zarówno grono swoich oddanych wielbicieli, jak i krytyków, uważających go za rozpieszczoną i osobliwą zabawkę. Jednak faktem jest, że nikt nie przejdzie obok niego obojętnie.

Data: | Kategorie: Blog, Zdrowie psa,

Psi nos to wyjątkowo czułe i dokładne narzędzie, które służy poznawaniu świata zewnętrznego i analizie różnorodnych bodźców ze środowiska. Odgrywa także dominującą rolę w odbiorze stanów emocjonalnych ludzi oraz innych zwierząt. Mokry, chłodny nos jest odzwierciedleniem procesów zachodzących w organizmie czworonoga i potocznie uważany jest za objaw zdrowia oraz dobrej kondycji psa. Lecz czy suchy nos u psa zawsze powinien być powodem do niepokoju?

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Husky syberyjski jest jedną z najbardziej efektownych i najpiękniejszych ras psów. Jego cudowne niebieskie oczy są zniewalające i powodują, że w tym psie można zakochać się od pierwszego wejrzenia.

Data: | Kategorie: Blog, Życie z psem,

Alergia na zwierzęta to problem, który staje się coraz bardziej powszechny. Najczęściej objawia się katarem, kichaniem, łzawieniem oczu, wysypką, świądem lub trudnościami w oddychaniu. Wbrew obiegowym sądom sierść zwierząt nie jest alergenem, uczula natomiast wszystko to, co się na niej znajduje. Prawdziwym źródłem alergii jest białko występujące w ślinie i moczu psa (albumina), które przykleja się do martwych, wysuszonych płatków skóry (zwanych łupieżem). Nadzieję dla sympatyków psów, szczególnie wrażliwych na alergeny, dają wyniki badań naukowych, skazujące na istnienie ras psów, które mogą uczulać w znikomym stopniu. Zobacz, jaka rasa nada się idealnie jako pies dla alergika.

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Hawańczyk to wyjątkowo radosny pies, który swoim optymizmem zaraża wszystkich domowników. Jest czuły, oddany i przyjaźnie nastawiony do otoczenia. Ten pełen werwy czworonóg jest wspaniałym towarzyszem dla całej rodziny. Uwielbia zabawy, spacery i z entuzjazmem reaguje na nowe wyzwania.

Data: | Kategorie: Blog, Zdrowie psa,

Nużyca u psa jest pasożytniczą chorobą zapalną skóry o podłożu genetycznymi lub immunologicznym. Wywoływana jest przez roztocza, które w wyniku nadmiernego, patologicznego namnażania się w mieszkach włosowych i gruczołach łojowych, doprowadzają do łysienia, łuszczenia się skóry, krost, czyraków, rumienia oraz wtórnych infekcji. Chociaż jest schorzeniem, które nie zagraża życiu psa, nie należy jej bagatelizować!

Warsaw Dog - dizajnerskie akcesoria dla psów. Sprawdź nas!

Bądź z nami na bieżąco! Dołącz do subskrypcji!

Newsletter będzie dostępny niebawem :)!