Szyjemy dla Was na zamówienie w 10 dni roboczych ✂♥️ Darmowa dostawa od 200 zł

  • No products in the cart.

Blog

Home  /  Blog   /  Pasy samochodowe i smycze dla psów z certyfikatem wytrzymałości

Pasy samochodowe i smycze dla psów z certyfikatem wytrzymałości

Nasze smycze i pasy dumnie noszą certyfikat wytrzymałości.

Zleciliśmy badanie wytrzymałości naszych smyczy i pasów do auta. Smycze i pasy szyjemy z trzech różnych szerokości – 15 mm, 20 mm i 25 mm. Do badania przekazaliśmy najwęższą i najszerszą smycz, jaką mamy w ofercie.

  • smycz miejska, szerokość 15 mm
  • smycz miejska, szerokość 25 mm

Oraz najwęższy i najszerszy pas do samochodu:

  • pas, szerokość 15 mm
  • pas, szerokość 25 mm

I tak z wielce skomplikowanych badań w specjalistycznych maszynach, których działanie ogarniają tęgie głowy wyszedł taki wynik:

certyfikat1

Smycz miejska o szerokości 1,5 cm jest wąska, lekka i posiada mały karabińczyk (podobnie jak smycz 20 mm). Jej siła zrywająca to 1,320 kN, czyli w przeliczeniu utrzyma do 134 kg.

Smycz miejska o szerokości 2,5 cm przeznaczona jest dla większych psów – posiada mocny karabińczyk (dedykowany psom dużych ras i koniom), przeszywana ze szczególną uwagą mocnymi, poliestrowymi nićmi. Jej siła zrywająca to 2,340 kN, czyli w przeliczeniu jej wytrzymałość to 238 kg.

Pas do samochodu o szerokości 1,5 cm jest zrobiony z tej samej taśmy, co najwęższa smycz miejska, posiada regulator i wtyczkę do gniazda. Siła, która powoduje przesunięcie się regulatora i wydłużenie pasa wynosi 1,312 kN, co daje w przeliczeniu 133 kg. Co prawda nie jest to moment zerwania, ale przesunięcie regulacji uznajemy za szczyt wytrzymałości.

Pas o szerokości 2,5 cm szyjemy z najszerszej taśmy, również posiada regulator i wtyczkę do gniazda. Siła, która przesuwa regulator to 2,200 kN, czyli 224 kg.

A tutaj macie real photo:

pas samochodowy dla psa z certyfikatem

pas samochodowy dla psa z certyfikatem

Serdecznie dziękujemy firmie Labor Prec za podjęcie się tego niestandardowego zadania.

25 października 2016
Nasza pierwsza pracownia
21 listopada 2016
Tokaj do domu!