Jak czyścić psie akcesoria?

Jak czyścić psie akcesoria?

jak czyscic psie akcesoria - link do filmiku

Wskazówki dotyczące czyszczenia psich akcesoriów spacerowych

Smycze, obroże i szelki można czyścić ręcznie lub w pralce. Możesz prać ręcznie w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu – płynu do mycia naczyń, mydła, proszku do prania. Warto użyć gąbki lub szczotki. Uwaga! Szorowanie powinno odbywać się wyłącznie wzdłuż włókien! Dokładnie spłucz i zawieś do wysuszenia.

Przed włożeniem do pralki zabezpiecz elementy metalowe lub umieść w woreczku do prania bielizny albo w poszewce na poduszkę. Metalowe elementy takie jak karabińczyki owiń tkaniną np. skarpetką i zabezpiecz gumką by uniknąć uszkodzenia bębna pralki oraz przedłużyć trwałość koloru.

Pamiętaj, żeby regularnie czyścić psie akcesoria, zwłaszcza te, z którymi pies ma bezpośredni kontakt. Regularne czyszczenie pomoże utrzymać higienę i zdrowie twojego pupila.

Zobacz również....

Małe rasy psów
Kategorie: Blog, Życie z psem,

Istnieją różne zestawienia dotyczące tego, które rasy psów cieszą się największym powodzeniem. Wystarczy jednak spojrzeć na statystyki Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce, aby z najnowszych danych hodowlanych wyłonić rasy psów, które są najbardziej popularne w naszym kraju.

Gończy Polski
Kategorie: Blog, Rasy psów,

Gończy Polski to pies myśliwski o doskonałych walorach użytkowych i zrównoważonym temperamencie. Zwinny, mądry i łatwy do wyszkolenia. Wykorzystywany jest przede wszystkim do polowań na lisy, zające i dziki. Świetnie sprawdza się również w roli psa rodzinnego. Ze swoim posłusznym, przyjaznym, energicznym usposobieniem jest idealnym towarzyszem dla osób aktywnych, spędzających dużo czasu na łonie natury.

Kaszak u psa
Kategorie: Blog, Zdrowie psa,

Kaszak u psa jest łagodną zmianą nowotworową o charakterze torbieli. Zwykle przyjmuje postać wypukłego guzka i jest bezbolesny. Większość opiekunów nie zauważa tego rodzaju zmian, ponieważ cysty na ogół osiągają wielkość ziarnka gorczycy i rosną powoli. Mogą jednak urosnąć do rozmiarów orzecha włoskiego, jeśli nie zostaną rozpoznane i poddane leczeniu.