Obroża półzaciskowa

Obroża półzaciskowa

splash design polski smycz dla psa nowoczesny pies

Obroże półzaciskowe dla psów

Obroże półzaciskowe dla psów zostały stworzone specjalnie z myślą o rasach, których przedstawiciele mają większą szyję niż głowę, albo po prostu dla tych psiaków, które opanowały sztukę uwalniania się ze standardowej obroży z klamrą. Półzacisk przez to, że zmniejsza swój obwód podczas pociągnięcia za smycz, uniemożliwia psiakowi wyjęcie z niego głowy. Obroża półzaciskowa najczęściej wybierana jest dla psów długowłosych (np. border collie, samoyed) lub dla psów dużych ras (np. rottweiler, doberman), których opiekunowie unikają plastikowych klamer. Do obroży szczególnie polecamy smycz miejską dla psa, a dla Ciebie biodrówkę – najlepiej z tej samej kolekcji ;). Obroże półzaciskowe szyte są specjalnie na zamówienie. Podobnie jak w przypadku innych obroży, w zestawie dodawana jest adresatka, z możliwym do wygrawerowania tekstem. Rozmiar i szerokość obroży możesz dobrać w taki sposób, aby pasowała do rozmiaru szyi Twojego psa. Pamiętaj jednak, że im większa szerokość, tym większe są również elementy metalowe. Obroże półzaciskowe możemy dodatkowo wyposażyć w odblaski, oraz dodać kolorowe okucia.

Czym są obroże półzaciskowe?

Obroże półzaciskowe zostały stworzone specjalnie z myślą o tych rasach psów, które mają tendencję do wyciągania głowy przez obrożę. Przeważnie za sprawą tego samego lub większego obwodu szyi niż głowy. Ten rodzaj obroży polecany jest szczególnie dla psiaków, które opanowały sztukę uwalniania się ze standardowej obroży z klamrą. Jej proste działanie zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Podczas szarpnięcia za smycz półzacisk zmniejsza swój obwód uniemożliwiając czworonożnemu przyjacielowi wyjęcie głowy z obroży.

Półzaciski posiadają na pasku metalowe kółko, które gwarantuje zaciągnięcie jedynie do wyregulowanego miejsca, skutecznie zapobiegając podduszeniu psa. Obroża daje tylko sygnał „Uwaga kolego należy zwolnić!” Przy swobodnym spacerze, gdy pupil biega bez smyczy, obroża luźno okala szyję, a w spokojnych momentach przechadzki pozwala psu na wygodne spacerowanie na luźnej smyczy.

Dla kogo obroża półzaciskowa?

Obroża półzaciskowa stanowi doskonałe rozwiązanie dla psów z drobną, wąską głową. Wybierana jest zarówno dla psów krótkowłosych (np.basenji), jak i długowłosych(np. border collie, szpic niemiecki). Świetnie sprawdza się dla psów dużych ras (np. rottweiler, kangal, malinois, borzoj, doberman), ras średnich (seter szkocki, samoyed, szpic fiński), a także małych i miniaturowych (Shih Tzu, grzywacz chiński, pinczer miniaturowy, szpic japoński).

Najważniejsze cechy obroży półzaciskowej

  • wkładana, a także zdejmowana przez głowę psa,
  • właściwie wyregulowana zapobiega pododuszaniu psa,
  • sprawdza się w szczególności u tych ras, które mają szyję szerszą od głowy,
  • mogą jej używać nawet niezwykle silne psy z tendencją do ciągnięcia za smycz.

Co wyróżnia obroże półzaciskowe dostępne w Warsaw Dog?

Obroże półzaciskowe Warsaw Dog niosą ze sobą bezpieczeństwo, funkcjonalność i radość z wygody na co dzień. Zakłada się je łatwo, wystarczy przerzucić obroże przez głowę i gotowe! Są trwałe, niezwodne i proste w pielęgnacji. Doskonale się prezentują i przyciągają wzrok, a różnorodność kolorystyczna oraz ciekawe wzornictwo sprawiają, że są eleganckie i niezwykle efektowne.

Ponadto obroże półzaciskowe Warsaw Dog, uszyte na specjalne zamówienie, posiadają unikatowy, spersonalizowany charakter, są idealnie dopasowane do rozmiaru szyi pupila, co przekłada się na wyjątkowy komfort i przyjemność użytkowania. Do każdej obroży można dobrać atrakcyjne i praktyczne elementy, komponując ciekawy zestaw, na przykład ze smyczą miejską z tym samym wzorem, odblaskami lub kolorowymi okuciami.