Odblaski w obroży, szelkach i smyczy dla psa!

Odblaski w obroży, szelkach i smyczy dla psa!

czarna obroża regulowana z odblaskiem dla psa warsaw dog

Odblaski w akcesoriach dla psów zapewniają większe bezpieczeństwo podczas spacerów. O opcję odblasków w obrożach, szelkach i smyczach pytaliście nas już kilka jesieni temu, dlatego bardzo się cieszymy, że wreszcie możemy Wam dać to, czego potrzebujecie ?

Krótkie dni sprawiają, że jesienne i zimowe spacery często odbywamy po zmroku. Odblaskowa obroża dla psa lub odblaskowe szelki sprawiają, że światło odbijając się od taśmy zwiększa widoczność psa.

Obroża, smycz lub szelki dla psa z odblaskami – po co stosować?

Elementy odblaskowe w odzieży, również tej zwierzęcej, mają za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo psiego pieszego podczas aktywności na zewnątrz po zmroku. Odblaskowy dodatek jest szczególnie istotny, gdy spacerujemy po obszarach słabo oświetlonych, zwłaszcza przy nieoświetlonej drodze. W takich miejscach nasze sylwetki toną w mroku, a my jesteśmy słabo widoczni dla kierowców.

Niestety czasem nawet najbardziej upilnowany pies może zejść ze ścieżki na jezdnię wiedziony obiecującym zapachem rozjechanego gołębia (ugh…), czy w zabawie wyskoczy nagle uchachany na ulicę. Takie sytuacje mogą mieć miejsce również podczas spaceru na smyczy – zew intrygującego zapachu nie wybiera! Przy braku odblasków czas reakcji kierowcy jest wydłużony, ponieważ dostrzeże naszego psa dopiero 20 – 30 metrów przed sobą. Odblaskowa smycz, szelki, czy obroża z elementem odblaskowym odbija światła samochodu i sprawia, że zwierzę jest widoczne z odległości ok. 130 – 150 metrów. To daje więcej czasu na reakcje i odpowiednie decyzje.

Odblaskowe produkty dla psów – jak używać?

Aby odblaski na psich akcesoriach działały, ich umiejscowienie zaprojektowaliśmy tak, by psiak był widoczny dla kierowców jadących z obu kierunków. W szelkach odblask znajduje się z obu boków i z przodu psiaka, w smyczy – obustronnie na górze i na dole, z kolei na obroży jest tak umiejscowiony, by fragment odblaskowej taśmy był widzialny niezależnie od ustawienia regulacji na psiej szyi.

Zasada działania odblasków jest taka, że im bliżej poziomu ziemi się znajdują, tym szybciej zostaną dostrzeżone przez jadące auto – ma to związek z ustawieniem reflektorów w samochodach.

Małe psiaki noszą niewielkie akcesoria, więc płaszczyzna na której można wstawić odblask nie jest duża, ale wygrywają tym, że blisko im do poziomu chodnika, a co za tym idzie – zostaną łatwiej zauważone.

U psów o długiej sierści lub gęstej kryzie obroża może być zasłonięta futrem, a co za tym idzie widoczność odblasku na obroży jest ograniczona. Dla takich psiaków lepszym wyborem będą szelki i smycz wzbogacone o element odblasku.

Odblaskowa taśma – jak wygląda?

Odblaskowa taśma ma kształt ukośnych, równo rozłożonych pasków – nam to trochę przypomina kultowe paski Adidasa i jesteśmy z tego dumne :D Dzięki temu, że pomiędzy paseczkami są przerwy, wzór taśmy pozostaje widoczny, a całość jest spójna estetycznie.

Pojedyncza taśma ma długość 6 ukośnych pasków (ok. 5 cm), w zależności od rodzaju produktu i jego rozmiaru, wgrzewamy 6 paseczków (np. małe obroże XS) lub ich wielokrotność (np. 18 sztuk w szelkach guard M umiejscowione w kilku punktach).

Odblaski w akcesoriach dla psów – jaką mają trwałość?

Elementy odblaskowe mają trwałość 30 cykli prania w wysokiej temperaturze.

Obroże z odblaskiem

Obroża jest najpopularniejszym akcesorium w psiej szafie, zaraz obok smyczy. Jeśli pies nosi obrożę na co dzień, to dodanie odblasków sprawia, że nawet gdyby wydarzyłoby się coś nieprzewidzianego (tfu, tfu, odpukać) – wydostanie się z ogródka, zaginięcie podczas urlopu u dziadków, ucieczka w panice, wtedy odblaski sprawiają, że nasz pies na gigancie pozostaje widoczny w świetle lamp samochodowych i ma większą szansę wrócić bezpiecznie do domu.

Ilość odblasków na obroży jest proporcjonalna do rozmiaru i szerokości obroży:

  • Rozmiar XS i S: odblaski znajdują się w ilości 6 sztuk pasków;
  • Rozmiar M, L i XL: elementy odblaskowe umieszczone są w dwóch miejscach, łącznie 12 sztuk.

 

odblaskowa obroża dla psa
Obroża regulowana z klamrą w rozm. L, szer. 3,5 cm, zdjęcie z jednej strony
obroża dla psa z odblaskiem
Obroża regulowana dla psa z odblaskiem, rozm. M, szer. 2,5 cm – zdjęcie z jednej strony obroży, po drugiej stronie znajduje się drugi odblask

Smycze z odblaskami

Podczas spaceru, gdy smycz jest w użyciu, a na jej końcu dziarsko maszeruje psiak, smycz dla psa z odblaskiem odbija światło samochodowe i sprawia, że psio-ludzki duet jest dobrze widoczny dla użytkowników drogi. Smycze dla psa z odblaskiem wskazują gdzie znajduje się pies – widać gdzie pies się kończy, a gdzie zaczyna jego opiekun :) 

W smyczach miejskich i przepinanych odblaski wgrzewamy:

  • Na dole, nad karabińczykiem (dwustronnie);
  • Na górze, pod rączką (dwustronnie).

smycz dla psa z odblaskiem

Szelki dla psa odblaskowe

Szelki to element psiego wyposażenia, który zajmuje największą powierzchnię psiego ciałka. Odblaski znajdują się po obu stronach psa oraz z przodu. Odblaski wgrzewamy we wszystkich typach szelek z naszej oferty:

  • Szelki easy walk
  • Szelki guard
  • Szelki norweskie
  • Szelki antyucieczkowe

Odblaski w szelkach znajdują się w ilości od 9 do 18 sztuk pasków w zależności od rozmiaru;

Odblaski na szelkach guard:

Odblaski na szelkach norweskich:

odblaskowe dizajnerskie szelki dla psa bezpieczne
Szelki norweskie rozm. M, szer. 2,5 cm – odblaski w czerech miejscach

Odblaski na szelkach easy walk:

szelki easy walk z odblaskiem dla psa
Szelki easy walk, rozm. M, szer. 2,5 cm z odblaskiem w czterech miejscach

Jak zamówić odblaski w akcesoriach dla psa?

Wystarczy, że zaznaczysz opcję “Dodaj elementy odblaskowe” w opcjach premium na karcie produktu. Opcje premium znajdują się przy każdej obroży, szelkach i smyczach po prawej stronie od galerii zdjęć.odblaski do smyczy obrozy szelek do psow jak zamówić

Zobacz również....

Jak bezpiecznie przewozić psa samochodem? Jakie akcesoria wybrać?
Kategorie: Blog

Weekendowy wypad za miasto, zagraniczny urlop z psem, odwiedziny teściów, wizyta u weterynarza – jeśli mamy do dyspozycji auto, okazji do jazdy z psem znajdzie się od groma. Wiele osób przewozi psa w aucie zupełnie “luzem” – na kolanach, na tylnej kanapie, na przednim fotelu czy w bagażniku. Tymczasem istnieją realne powody dla których powinniśmy […]

Turkusowe zarządzanie w praktyce
Kategorie: Blog

Chcę Wam opowiedzieć jak działamy i co jest takiego kręcącego w turkusowych organizacjach. Zmiana sposobu zarządzania w kierunku turkusu to nieustanne wyzwania w komunikacji i samoorganizacji, ale też mnóstwo sposobności do rozwoju osobistego i swobody!

Z psem do centrum handlowego
Kategorie: Blog

Wybierasz się z psem na zakupy do galerii handlowej? Lista centrów handlowych przyjaznych psom.