Jak bezpiecznie przewozić psa autem? Niezbędne akcesoria

Jak bezpiecznie przewozić psa autem? Niezbędne akcesoria

Jak bezpiecznie przewozić psa samochodem? Jakie akcesoria wybrać?

Weekendowy wypad za miasto, zagraniczny urlop z psem, odwiedziny teściów, wizyta u weterynarza – jeśli mamy do dyspozycji auto, okazji do jazdy z psem znajdzie się od groma. Wiele osób przewozi psa w aucie zupełnie “luzem” – na kolanach, na tylnej kanapie, na przednim fotelu czy w bagażniku. Tymczasem istnieją realne powody dla których powinniśmy zmienić sposób jazdy samochodem z psem.

Przewożenie psa samochodem – prawo, przepisy, mandaty

Mimo, że widok selfie z psem na kolanach podczas prowadzenia samochodu czy łeb wystawiony daleko poza samochód potrafi rozbawić czy rozczulić, nie powinniśmy tego robić. Za nieprawidłowe przewożenie pupila możemy otrzymać mandat do wysokości 200 złotych. Choć w przepisach prawa o ruchu drogowym nie znajdziemy dokładnych wytycznych co do sposobu zabezpieczenia pupila podczas jazdy, naszym obowiązkiem jest zadbanie o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Osobiście znam osobę, która za przewożenie średniego psa na tylnej kanapie samochodu bez zabezpieczenia otrzymała mandat w najwyższej przewidzianej wysokości, więc mandaty za brak pasów dla psów to nie jest miejska legenda.

– Jeśli nawet telefon leżący luzem może podczas gwałtownego hamowania nas zabić, to co dopiero pies ważący 15 kg! Przy prędkości 50 km/h uderzy z masą ok. 450 kg – efekt jest do przewidzenia – tłumaczy Paulina Grzybowska z bloga bialyjack.pl.

W trakcie podróży autem ze zwierzęciem, powinniśmy zadbać o trzy podstawowe elementy. Pies powinien być bezpieczny, nie stanowić zagrożenia i nie przeszkadzać w trakcie jazdy oraz mieć dostęp do świeżego powietrza.

Niezbędne akcesoria do jazdy samochodem z psem

Aby uniknąć mandatu i zapewnić bezpieczny przejazd całej naszej międzygatunkowej rodzinie pędzącej na wakacje, wystarczy wyposażyć psa w szelki i pas na czas przejazdu. To bardzo ważne, by nie stosować pasów do auta w połączeniu z obrożą. W razie kolizji takie połączenie może skończyć się poważnymi uszkodzeniami ciała lub nawet śmiercią. 

Jak wybrać pas do samochodu dla psa?

Aby prawidłowo zabezpieczyć psa podczas jazdy i uniknąć mandatu, wystarczy przypiąć go pasem samochodowym. Pomoże to uniknąć swawolnych skoków naszego pupila po samochodzie i przemieszczania się po aucie bez kontroli.

Pasy do samochodu dla psa z certyfikatem
Na zdjęciu pasy w szer. 2,5 cm, regulowane, do przewozu psa samochodem.

Pas bezpieczeństwa składa się z czerech elementów: kawałka mocnej taśmy o ciasnym splocie, karabińczyka, klamry do gniazda oraz regulatora.

W naszej ofercie znajdziesz kolorowe pasy do auta w dwóch szerokościach:

  • 2 cm szer. – posiada mniejszy karabińczyk, przeznaczony dla małych i średnich psów
  • 2,5 cm szer. – posiada większy karabińczyk, przeznaczony jest dla dużych psów

Wybierz węższy (2 cm) pas samochodowy jeśli Twój pies waży poniżej 17 kg oraz szerszy (2,5 cm) jeśli waży powyżej 17 kg.

[wc_button type=”inverse” url=”https://warsawdog.com/akcesoria/pasy-do-samochodu/” title=”Samochodowy pas do auta dla psa kupisz tutaj” target=”blank” url_rel=”” icon_left=”shopping-cart” icon_right=”” position=”” class=””]Samochodowy pas do auta dla psa kupisz tutaj[/wc_button]

Certyfikowany pas do samochodu dla psa

Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie psa, warto poznać wytrzymałość pasa zanim go użyjemy. Jeśli producent użył elementów niskiej jakości i całość zszył nićmi bawełnianymi, wytrzymałość pasa w razie kolizji może okazać się niewystarczająca. Tymczasem jako jedna z nielicznych polskich firm zdobyliśmy certyfikat wytrzymałości dla pasów samochodowych. Dzięki temu wiesz jakie obciążenie wytrzyma produkt.

Jakie szelki do samochodu dla psa?

Do przewożenia samochodem psa zawsze używajmy szelek, obroża jest wykluczona. W ofercie mamy trzy modele szelek – standardowe guard, szelki norweskie i szelki easy walk. Te ostatnie nie nadają się do przypięcia pasem ze względu na brak metalowego kółka przyczepionego na plecach. Są to szelki treningowe, w których zapięcie znajduje się z przodu szelek. Z tego względu nie powinny być używane jeśli chcemy przewozić psa komfortowo i bezpiecznie. 

Standardowe szelki guard i norweskie dobrze sprawdzą się zarówno na spacerze, jak i podczas jazdy samochodem. Jeśli miałabym wybierać najlepszy model spośród tych dwóch, to zdecydowałabym się na guardy.

Podróż z psem na urlop. Jakie akcesoria są niezbędne przy transporcie psa?
Na zdjęciu szelki guard w rozm. L, sprawdzą się na wczasach i podczas podróży.

Szelki norweskie – konstrukcja i zastosowanie podczas jazdy autem

Szelki norweskie łatwo się zakłada – wystarczy jednym ruchem przełożyć szelki przez głowę i zapiąć klamrę. Szelki tego typu składają się z dwóch obręczy. Pas przypinamy do kółka umiejscowionego na plecach. 

[wc_button type=”inverse” url=”https://warsawdog.com/szelki/norweskie/” title=”Samochodowe szelki dla psa kupisz tutaj” target=”blank” url_rel=”” icon_left=”shopping-cart” icon_right=”” position=”” class=””]Samochodowe szelki norweskie dla psa kupisz tutaj[/wc_button]

Szelki guard – konstrukcja i zastosowanie podczas jazdy autem

Konstrukcja szelek guard to dwie obręcze i dwa pasy, które przytrzymują psa w czterech punktach na ciele, przez co lepiej sprawdzą się podczas ewentualnej stłuczki, niż szelki typu norweskiego.

[wc_button type=”inverse” url=”https://warsawdog.com/szelki/guardy/” title=”Samochodowe szelki dla psa kupisz tutaj” target=”blank” url_rel=”” icon_left=”shopping-cart” icon_right=”” position=”” class=””]Samochodowe szelki guard dla psa kupisz tutaj[/wc_button]

Jeden komentarz we wpisie “Jak bezpiecznie przewozić psa autem? Niezbędne akcesoria

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych znaczników HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kod na 5% rabatu! Zapisując się, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Warsaw Dog Zofia Kwiatkowska 03-185 Warszawa, ul. Myśliborska 53/210, NIP: 5213480050, w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest Twoja zgoda. Masz prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Masz prawo żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Zobacz również....

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Ogar polski to rasa rzadko spotykana poza naszym krajem, a szkoda, ponieważ jest to interesujący pies o znakomitych walorach. Uważany jest za mądrego, energicznego czworonoga o zrównoważonym charakterze, dobrego stróża i wiernego przyjaciela rodziny.

Data: | Kategorie: Blog, Zdrowie psa,

Hot spot u psa jest ostrą, powierzchowną infekcją skóry, która szybko się rozprzestrzenia. Z tego powodu ogromnie ważne jest wczesne rozpoznanie schorzenia i natychmiastowe wdrożenie leczenia.

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem Leonberger jest bardzo dużym, niezwykle silnym psem o eleganckiej, harmonijnej sylwetce. Charakteryzuje go pewność siebie, wewnętrzny spokój oraz kontrastująca z potężną sylwetką łagodność. Miłośnicy psów zgodnie twierdzą, że ten kto chociaż raz bliżej poznał Leonbergera, już zawsze pozostanie pod urokiem tej rasy.

Warsaw Dog - dizajnerskie akcesoria dla psów. Sprawdź nas!

Bądź z nami na bieżąco! Dołącz do subskrypcji i odbierz kod na 5% rabatu!