Szelki norweskie

Szelki norweskie

Szelki jak Julius Warsaw Dog Shine in Blue

Norweskie szelki dla psów od Warsaw Dog

Szelki norweskie są modelem rekreacyjnym, który zapewnia psu pełną swobodę ruchów. Przedni pas szelek wszywamy pod kątem, co pozwala rozłożyć nacisk na klatkę piersiową, chroniąc gardło psiaka. Drugi pas, czyli obręcz wokół klatki piersiowej, jest zapinana na profilowaną klamrę i ma wszyty plastikowy regulator. Oba pasy posiadają bardzo dużą możliwość regulacji, co pozwala idealnie dopasować je do sylwetki czworonoga, nawet w zimowym sweterku. Dodatkowo, szelki na plecach mają rączkę, która pozwala szybko i łatwo przytrzymać psa, bez konieczności zapinania go na smycz, którą de facto zapina się na plecach pod rączką. Dużym atutem szelek jest szybkość ich zakładania – genialnie sprawdzają się u psich wiercipięt! A jeżeli Twój psiak ma mocno rozbudowaną klatkę piersiową i muskularne barki, z przyjemnością uszyjemy dla niego szelki dedykowane, z odpowiednio dostosowanym pasem przednim! Odpowiednie opcje zaznaczysz w ustawieniach produktu.

Czym są szelki norweskie?

Szelki norweskie to niezawodny klasyk wśród szelek dla psów. Są modelem rekreacyjnym, niezwykle praktycznym i funkcjonalnym, zapewniającym psu pełną swobodę ruchów podczas codziennej rekreacji. Szelki norweskie składają się z przedniego pasa przymocowanego pod kątem po obu stronach do tylnej części uprzęży oraz pasa piersiowego. Tylny pas biegnie za przednimi nogami psa, okala klatkę piersiową i jest tam zapinany na profilowaną klamrę. Pas piersiowy posiada dużą możliwość regulacji, co zapewnia optymalne dopasowanie do sylwetki czworonożnego przyjaciela (nawet w zimowym ubranku). W niektórych modelach pas przedni również wyposażony jest w tę funkcję. Do tylnej części obroży przymocowany jest zaczep (kółko lub półkole) do przypinania smyczy.

Szelki norweskie w codziennym użytkowaniu

Ten rodzaj szelek zakłada się praktycznie w dwóch ruchach. Pierwszy pas należy przełożyć przez głowę psa, a drugi zapiąć na zatrzask za przednimi łapami i gotowe. Po założeniu szelek warto sprawdzić, czy są prawidłowo ułożone i pasują do ciała psa. W razie potrzeby z łatwością można dopasować je do bieżącej sytuacji. A jeżeli czworonożny przyjaciel ma mocno rozbudowaną klatkę piersiową i muskularne barki można zamówić szelki dedykowane, z odpowiednio dobranym pasem przednim! Dobór odpowiedniego rozmiaru szelek też jest niezwykle prosty, wystarczy zmierzyć odwód psa w klatce piersiowej. Do tego pomiaru należy dodać kilka cm zapasu, żeby zapewnić pupilowi swobodę ruchu.

Jakie są atuty szelek norweskich?

Jedną z największych zalet tego typu szelek jest łatwość i szybkość ich zakładania oraz zdejmowania – doskonale sprawdzają się u psów z dużym temperamentem! Polecane są również właścicielom dużych i silnych psów. Umożliwiają pewne i bezpieczne prowadzenie podopiecznego, co ma szczególne znaczenie podczas spacerów w ruchliwych miejscach. Równie dużym atutem szelek norweskich jest ich konstrukcja, która nie obciąża wrażliwego obszaru gardła i szyi psa. Nacisk rozkłada się na klatkę piersiową, dzięki czemu nie ma ryzyka zranienia pupila, nawet przy silnym pociągnięciu.

Co wyróżnia szelki norweskie dostępne w Warsaw Dog?

Szelki norweskie Warsaw Dog skonstruowane są z myślą o psim komforcie i bezpieczeństwie codziennego użytkowania. Stanowią wygodne, funkcjonalne rozwiązanie nawet dla bardzo silnych żywiołowych charakterów. Posiadają praktyczną rączkę, która pozwala na szybką interwencję i łatwe przytrzymanie psa, bez konieczności zapinania go na smycz. Ponadto szelki są proste w pielęgnacji, zabrudzenia można bez trudu wytrzeć wilgotną ściereczką, a następnie pozostawić szelki do wyschnięcia. Dodatkowo, optymistyczne kolekcje Warsaw Dog dają możliwość aranżacji kolorowych, efektownych zestawów z wykorzystaniem akcesoriów z tej samej lub innej linii produktów. Do szelek norweskich z łatwością można dopasować smycz miejską dla psa lub inne atrakcyjne dodatki.