Smycz miejska

Smycz miejska

Klasyczne smycze miejske dla psów

Oto najbardziej klasyczna spośród smyczy. Klasyczna, ale jednak nowoczesna, dzięki naszym pięknym wzorom! Po jednej stronie smyczy znajduje się rączka która ułatwia jej trzymanie, na którą można założyć ułatwiające spacery podszycie neoprenowe, oraz kółeczko, idealnie nadające się na wpięcie kupownika, lub saszetki na smakołyki dla Twojego psa. Z drugiej strony znajduje się karabińczyk, którego kolor możesz wybrać wśród opcji produktu. Klasyczne smycze miejskie szyjemy w dwóch szerokościach i do długości 180cm. Oferowane przez nas długości smyczy są dla Ciebie za krótkie? To również nie problem! Zaznacz odpowiednią opcję przy produkcie, a specjalnie dla Ciebie, zrobimy smycz o metr dłuższą! Pamiętamy również o bezpieczeństwie, zapewniając dodatkowo możliwość dodania elementów odblaskowych do smyczy. Smycz odblaskowa znacząco podnosi bezpieczeństwo Twojego pupila podczas wieczornych i nocnych spacerów.

Czym jest smycz miejska?

Przedstawiamy najbardziej uniwersalną i zarazem klasyczną spośród smyczy. Smycz miejska, nazywana często spacerową, jest z jednej strony zakończona karabińczykiem, z drugiej uchwytem, czyli tzw. rączką. Ponieważ smycze klasyczne służą do codziennego użytku, dla zapewnienia pełnej kontroli i komfortu ich użytkowania kluczowe jest zastosowanie najwyższej jakości trwałych materiałów. Najczęściej spotykane długości tego rodzaju smyczy to: 120cm, 150cm, 180cm, zdarzają się (choć znacznie rzadziej) również kilkumetrowe.

Warto poświecić czas, aby optymalnie dopasować to akcesorium, pamiętając przy tym, że wyjście na spacer to specjalny moment przede wszystkim dla czworonożnego przyjaciela i to właśnie jemu musi sprawiać radość chodzenie na tej idealnie dobranej smyczy.

Jak dobrać smycz miejską?

W doborze smyczy miejskiej istotna jest zarówno długość, jak i szerokość taśmy. Parametry te powinny być dostosowane do potrzeb opiekuna, choć w większym stopniu do temperamentu i wielkości psa. Warto również dobrać smycz do rodzaju wspólnej aktywności, długości i miejsca rekreacji.

Małym rasom najlepiej będą pasowały wąskie szerokości, a większym szersze. Ma to znacznie, ponieważ rozmiar i waga karabinka zmienia się w zależności od szerokości taśmy, im jest ona szersza tym karabinek jest większy. Z drugiej strony małym psom, które są bliżej ziemi, a więc dalej od ręki opiekuna polecane są dłuższe wersje smyczy miejskiej – 160 lub 180 cm, a większym od 120 do 150 cm.

Jakie są atuty smyczy miejskiej?

Wśród licznych zalet tego rodzaju smyczy można wymienić łatwy nadzór nad zachowaniem pupila. Smycz miejska najczęściej jest na tyle krótka, że nie daje możliwości zbytniego odejścia psa. Świetnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu również w sytuacjach, gdy musimy mieć podopiecznego blisko siebie, np. w sklepie, komunikacji miejskiej, u weterynarza lub w restauracji. Jest ona wygodna, poręczna i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Bez problemu zmieści się do siatki, torebki, plecaka, a nawet do kieszeni.

Bardzo często rączka wyposażona jest w dodatkowe kółko, do którego można przypiąć kupownik, woreczek na przysmaki albo adresatkę. Dodatkowym atutem smyczy miejskich jest szeroki wybór materiałów, długości i szerokości oraz możliwość wyboru wśród wielu wariantów wzorów i kolorów.

Czym charakteryzują się smycze miejskie od Warsaw Dog?

To ponadczasowa klasyka w nowoczesnym wydaniu. Dzięki oryginalnemu wzornictwu oraz bogatej palecie barw pięknie się prezentują i odznaczą się unikalnym wyglądem. Są wytrzymałe, mocne i świetnie zaprojektowane! Po jednej stronie smyczy znajduje się, ułatwiająca trzymanie rączka, do której można założyć funkcjonalne podszycie neoprenowe, po drugiej stronie praktyczny, wysokiej jakości karabińczyk. Przyczepione do rączki kółeczko idealnie nadaje się do podpięcia kupownika lub saszetki na smakołyki dla pupila.

Ponadto istotnymi zaletami smyczy Warsaw Dog są: wygoda użytkowania, łatwość pielęgnacji, możliwość optymalnego dopasowania długości i szerokości smyczy do indywidualnych potrzeb oraz dołączenia elementów odblaskowych, które w dużym stopniu podnoszą bezpieczeństwo czworonożnego przyjaciela podczas wieczornych i nocnych spacerów.