Karabińczyki

Małe i duże psiaki mają różne oczekiwania i potrzeby. Dla małych czworonogów istotne jest, aby smycz była lekka, a karabińczyk nie przygważdżał ciężarem do ziemi. Duże z kolei potrzebują szczególnego zadbania o bezpieczeństwo – mocny karabińczyk i wytrzymałe szycie pozwolą uniknąć choćby nieszczęśliwego spotkania z kołami samochodu.

Opiekunowie małych czterołapów potrzebują dla podopiecznych lekkich smyczy, w których karabińczyk będzie odpowiednio dobrany pod względem wagi i wielkości. Waga karabińczyka ma znaczenie zwłaszcza dla psa, który chodzi w obroży, w związku z czym smycz przypinana jest do szyi. Należy dobrać smycz wykonaną z węższej taśmy, a co za tym idzie lekką, z małym karabińczykiem. Dla małych istot polecamy smycze w szerokości 1,5 cm i 2 cm.

Dla psów poniżej 14 kg polecamy smycze węższe (1,5 cm i 2 cm) z mniejszymi karabińczykami.

Natomiast opiekunowie większych psów zazwyczaj chcą wyposażyć się w smycze, które zapewnią futrzanym dzieciakom bezpieczeństwo. Z tego względu największe znaczenie ma wytrzymałość – dla nich przeznaczone są smycze w szerokości 2,5 cm. Do smyczy dla dużych psiaków wszywamy duże, mocne karabińczyki używając do tego nici odpornych na zerwanie.

Dla psiaków powyżej 14 kg polecamy smycze o szerokości 2,5 cm z dużymi karabińczykami.

Różnica między małym, a dużym rozmiarem karabińczyków

Małe

Używane w smyczach o szerokości: 1,5 cm i 2 cm
Przeznaczone dla: małych i średnich psów
Waga: 21 g
Długość: 6,5 cm

Duże

Używane w smyczach o szerokości: 2,5 cm
Przeznaczone dla: dużych psów
Waga: 47 g
Długość: 8,2 cm

Warsaw Dog - dizajnerskie akcesoria dla psów. Sprawdź nas!

Bądź z nami na bieżąco! Dołącz do subskrypcji i odbierz kod na 5% rabatu!