Szelki easy walk

Szelki easy walk

Szelki treningowe dla psa Easy Walk

Szelki treningowe ułatwiają naukę chodzenia na luźnej smyczy. Smycz przypinamy z przodu szelek, co utrudnia psu ciągnięcie i odwraca go w stronę opiekuna – to świetne narzędzie do wspólnej pracy nad umileniem spacerów, zaraz obok treningu ze smakołykami. Szelki easy walk, stanowią alternatywę dla takich opresyjnych akcesoriów jak kolczatka, czy łańcuszek zaciskowy. Paski szelek przebiegają tuż za paszkami, dlatego bardzo ważne jest ich dobre dopasowanie – nie mogą być zbyt ciasne, by nie ocierały psiaka. Szelki polecamy używać z tradycyjną smyczą, nigdy z automatyczną.

Czym są szelki easy walk?

Szelki easy walk są specjalistyczną odmianą szelek przeznaczoną dla psów, które z różnych przyczyn nie opanowały umiejętności chodzenia na luźnej smyczy. Stworzone są po to, aby oduczyć pupila szarpania i ciągnięcia podczas spaceru. Ich podstawową funkcją jest zapewnienie bezpiecznych, nieuciążliwych wędrówek na smyczy z niesfornym psem.

Stanowi świetną alternatywę dla innych akcesoriów, stworzoną w celu ułatwienia treningu chodzenia psa na smyczy. W przeciwieństwie do nich nie przysparza pupilowi bólu i nie przyczynia się do problemów z zachowaniem, powstałych w jego następstwie. Właściwie dopasowane i odpowiednio używane szelki easy walk w znacznym stopniu przyczyniają się do eliminacji problemu ciągnięcia smyczy przez psa, prowadząc do zmiany w zachowaniu czworonożnego przyjaciela. Za sprawą specyficznej budowy, czyli umieszczenia zapięcia smyczy z przodu klatki piersiowej (nie na karku) pies, który zaczyna szarpać lub ciągnąć za smycz jest automatycznie hamowany i odwraca się przodem w stronę opiekuna.

Czym charakteryzują się szelki easy walk?

Konstrukcja szelek easy walk nie jest skomplikowana. Szelki zbudowane są z jednej obręczy otaczającej klatkę piersiową i zapinanej na klamrę za przednimi łapami oraz drugiej, rozmieszczonej prostopadle do niej, poprowadzonej z przodu klatki piersiowej psa. Na niej zamocowane jest oczko, do którego przypina się smycz. W związku z tym, że zapięcie szelek znajduje się z przodu, niesforny pupil nie jest w stanie ciągnąć do przodu. Ten prosty mechanizm jest ogromnie skuteczny i umożliwia natychmiastowe odzyskanie kontroli nad psem, nawet niezwykle silnym i nadpobudliwym. I co najważniejsze, trening z użyciem szelek easy walk nie jest dla podopiecznego bolesny i nie wiąże się z dyskomfortem.

Na czy polega magia szelek easy walk od Warsaw Dog?

Szelki easy walk wykorzystywane są w ramach pozytywnych metod pracy z psem. Aby spełniały swoją rolę powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów i zapewniać możliwość optymalnego dopasowania do rozmiaru pupila. Szelki easy walk od Warsaw Dog są bardzo wygodne i bezpieczne. Zapewniają psu komfort podczas ich noszenia i eliminują ból oraz stres w czasie nauki. Funkcjonalna regulacja umożliwia idealne dopasowanie szelek do obwodu szyi i klatki piersiowej psa. Szelki easy walk od Warsaw Dog nie ograniczają ruchów pupila, zapewniając mu swobodę poruszania się. Jednocześnie dają opiekunowi pełną kontrolę nad zachowaniem czworonożnego przyjaciela. Połączenie wysokiej jakości materiałów z bardzo solidnym wykonaniem stanowi gwarancję trwałości i niezawodności użytkowania. Dodatkowo szelki easy walk można wyposażyć w adresatkę, dopasować do nich smycz i kupownik.