Szyjemy dla Was na zamówienie w 10 dni roboczych ✂♥️ Darmowa dostawa od 200 zł

  • No products in the cart.

Blog

Home  /  Blog   /  Życie z psem. 10 dowódów na to, że jest zdecydowanie lepsze!
Życie z psem u boku

Życie z psem. 10 dowódów na to, że jest zdecydowanie lepsze!

Życie z psem jest wspaniałe! Pies to najlepszy przyjaciel człowieka! Wierny, kochający i opiekuńczy. Przekonaj się sam, co zyskujesz dzięki obecności psa w Twoim życiu.

Pies dba o Twoje zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie

Regularne spacery z czworonogiem to samo zdrowie. Życie z psem to też samo zdrowie. Nawet jeśli masz mieszkanie lub dom z ogrodem, wiesz że przynajmniej raz dziennie musisz wyjść ze swoim pupilem na dłuższy spacer. A to z kolei wpływa dobroczynnie zarówno na stan ducha, jak i ciała. Poprawia również kondycję fizyczną, wzmacnia wzajemne relacje i pozwala się cieszyć ze wspólnie spędzonych chwil. Z badań wynika, że już samo przebywanie w towarzystwie czworonoga przyczynia się do spowolnienia tętna, obniżenia ciśnienia krwi oraz poziomu cholesterolu. W konsekwencji zmniejsza się ryzyko wystąpienia choroby sercowo-naczyniowej, czujesz się po prostu lepiej.

Obecność czworonożnego przyjaciela powoduje znaczne zmniejszenie poziomu stresu. W trakcie zabawy i pieszczot z psiakiem wydzielają  się endorfiny, czyli hormon szczęścia. Rozmowa z  pupilem, który zawsze wysłucha, przytulanie go, głaskanie to najwspanialsza  terapia relaksacyjna. 

Badania wykazują, że u dzieci, które dorastają z psem, o około 33 % zmniejsza się ryzyko wystąpienia alergii i infekcji dróg oddechowych. O ponad 15%  mniejsze jest ryzyko zachorowania na astmę.

Pies potęguje radość z życia i uczy odpowiedzialności

To cudownie czuć się potrzebnym! Opieka nad pupilem, która wiąże się z szeregiem obowiązków: dbanie o zdrowie, wyżywienie, wychowanie, pielęgnację sprzyja budowaniu lepszej samooceny, polepsza nastrój. Zwiększa również poczucie pewności siebie oraz własnej wartości. Relacja z czworonogiem potęguje radość z życia i zmniejsza uczucie pustki, osamotnienia i izolacji. Świadomość, że ktoś czeka na nas w domu ma duży wpływ na nasze samopoczucie.

Umożliwienie kontaktu  z psem osobom cierpiącym na różne schorzenia, szczególnie z grupy chorób umysłowych oraz autyzm lub chorobę Alzheimera ma działanie terapeutyczne. Stanowi ważny element leczenia. Naukowcy udowodnili, że posiadanie psa zapobiega stanom depresyjnym, zarówno u osób zdrowych, jak i u tych, które  już chorują na depresję. Opieka nad psem powoduje, że osoby cierpiące na zaburzenia nastroju przeżywają te stany znacznie rzadziej i łagodniej.  Należy także pamiętać o niezwykłych umiejętnościach i nieocenionej pomocy  psów przewodników osób niepełnosprawnych i niedowidzących. Czworonogi posiadają jeszcze jedną ważną zaletę: wyczuwają choroby i pomogły już  wielu ludziom w tym względzie. Naukowcy ogłosili, że wytresowany pies może, przed pojawieniem się objawów, rozpoznać schorzenia: malarię, raka prostaty, cukrzycę, chorobę Parkinsona, raka piersi oraz stan przedzawałowy.

Pies kocha bezwarunkowo

Jego miłość jest przykładem niezłomnej relacji. Bez względu na wiek, wygląd, pozycję społeczną pies kocha opiekuna i jest mu wierny do końca swoich dni. Wie, kiedy jego właściciel jest smutny, zdenerwowany lub przestraszony. Potrafi dostrzec najdrobniejsze gesty człowieka, zmianę postawy ciała czy napięcie towarzyszące stresowym sytuacjom.  Dlatego, gdy zauważy smutek staje się idealnym powiernikiem problemów. Gdy wyczuje radosny nastrój z całą pewnością nie przepuści okazji do zabawy.

Życie z psem to niewyczerpane źródło pozytywnych uczuć

  • przy swoim czworonogu nauczysz się empatii, współodczuwania, masz szansę rozbudzić swoją wrażliwość na świat, wyczulić zmysł obserwacji; 
  • życie z psem jest pełne radości, niespodzianek, wzruszeń. Tylko on ucieszy się na Twój widok jak wariat.
  • pupil potrafi cierpliwie wysłuchać problemów, poprawić samopoczucie, zaledwie w kilka sekund wprowadzić w dobry nastrój;
  • psy są radosne, sprytne i inteligentne, przy nich nie można się nudzić;
  • pies potrafi nauczyć odpowiedzialności, czerpania radości z drobnych rzeczy, satysfakcji z opiekowania się i pomagania innym.

70 % rodzin przyznaje, że od kiedy w domu pojawił się pies, ich życie stało się weselsze, bardziej urozmaicone, zmalał pozom stresu i napięcia pomiędzy członkami rodziny. 

Nie ma wątpliwości, że posiadanie psa to wielka wartość dla człowieka. Można zyskać przyjaciela, kompana codziennej aktywności, pomocnika w dbaniu o zdrowie oraz towarzysza, który pomoże nawiązać nowe znajomości. Zyskuje się też lojalność, radość i bezinteresowne oddanie, sto procent czułości, miłości oraz przyjaźni. Pies to dusza towarzystwa, która rozgania smutki, złość, osamotnienie i sprawia, że czujemy się ważni, wyjątkowi, potrzebni. To  najwierniejszy i najlepszy obrońca. 

1 lipca 2020
Jack Russell Terrier – mały wojownik
15 lipca 2020
Doberman – pies z charakterem

Leave a comment

New User Registration
*Pole wymagane