Mała rzecz, a cieszy. Podszycie neoprenowe w smyczy – poradnik kupującego

Mała rzecz, a cieszy. Podszycie neoprenowe w smyczy – poradnik kupującego

Jak uczynić wspólne spacery jeszcze przyjemniejszymi? Chodzić na spacery ze smyczą wyściełaną miękką pianką!

Po raz pierwszy pomysł stworzenia podszycia, które ochroni ręce podczas spacerów z psem na smyczy podsunęliście nam w ankiecie z 2017 roku. Szukaliście miękkiej owijki na smycz, by podnieść komfort podczas spacerów. Challenge accepted!

Podszycie do rączki w smyczy – z czego jest zrobione?

Miękkie posłanko dla Twojej ręki robimy z wysokiej jakości neoprenu, zwanego inaczej dzianiną piankową, w skrócie pianką. Przypomina bardzo ten materiał, z którego szyje się pianki do nurkowania. Jej gramatura to ok. 400 g/mb, co oznacza, że jest naprawdę gruba, sprężysta i przyjemna w dotyku. Trudno się brudzi i łatwo czyści, jest wytrzymała i solidnie zszyta, dlatego posłuży Wam na długo. W wersji mobilnej może być wykorzystywana do większości smyczy taśmowych i linowych dostępnych na polskim rynku zoologicznym.

Podszycie neoprenowe w smyczy miejskiej. Kolor - pudrowy róż
Podszycie neoprenowe wszyte bezpośrednio w rączce. Kolor – pudrowy róż
Mobilne podszycie neoprenowe, które można zapinać na dowolnej wysokości smyczy. Kolor - fuksja
Mobilne podszycie neoprenowe, które można zapinać na dowolnej wysokości smyczy. Kolor – fuksja

Kolorowy zawrót głowy

Tu zaczyna się najprawdziwsze bajlando! Do wyboru bowiem jest kilka kolorów. Standardowym kolorem jest czarny, który koresponduje z barwami marki, w tym z czarną metką oraz z czarnymi okuciami, które są u nas w standardzie. Jeśli czujesz się kolorowym ptakiem i chcesz podkreślić indywidualny gust, wybierz któryś z pozostałych kolorów.

Kolory neoprenu do wyboru:

  • Czerń,
  • Fuksja,
  • Pistacja,
  • Pudrowy róż,
  • Limonka,
  • Żółty,
  • Czerwony,
  • Niebieski.

Dwa rodzaje: wszywane na stałe lub mobilne

Oferujemy dwa sposoby montowania neoprenu na smyczy. Opcja pierwsza: wszywany bezpośrednio na taśmie w smyczy miejskiej jako opcja premium, dodawany na stałe podczas tworzenia smyczy. Druga opcja: mobilne podszycie, stanowiące osobny produkt. Zawiesimy je na dowolnej wysokości w smyczy.

Podszycie w smyczy miejskiej

Smycz miejska to smycz o ustalonej długości, z jednej strony zakończona karabińczykiem, z drugiej – pętlą, będącą wygodnym uchwytem dla dłoni opiekuna. Pod rączką znajduje się półkółko na którym zaczepimy kupownik, a na dalszej części smyczy znajdziemy dodatkowy uchwyt, który pomoże nam przytrzymać psa blisko siebie w razie potrzeby. Materiał z którego robimy smycz to zwarta i gładka taśma, która jest wystarczająco dobra do używania smyczy w wersji podstawowej. Ciasny splot jest wytrzymały, a brzegi szwów dobrze zaokrąglone. Pętla jest średniej wielkości – zapewnia mocny i wygodny chwyt zarówno dla kobiecej, jak i męskiej dłoni.

Na Waszą prośbę wprowadziliśmy opcję premium – możesz dodać podszycie neoprenowe do rączki w smyczy miejskiej. Jest ono wszywane na stałe do rączki i tworzy wyściółkę dla dłoni. Poprawnie zszyte powinno nieznacznie wystawać po bokach zabezpieczając brzegi smyczy, układać się gładko w ręku i minimalizować tarcia podczas szarpnięć.

Osobne podszycie do smyczy przepinanej

Smycz przepinana to smycz, która jest z każdej strony zakończona karabińczykiem, a na jej długości znajdują się trzy półkola stanowiące miejsca przepięć. Posiada opcję zmiany długości poprzez przepinanie karabińczyka do jednego z trzech punktów umieszczonych na smyczy. Z racji tego, że długość smyczy jest zmienna, zdecydowaliśmy, że nie będziemy wszywali do niej neoprenu w jednym, ustalonym miejscu. Po skróceniu smyczy podszycie znajdowałoby się w innym miejscu, niż dłoń. Zamiast tego zaprojektowaliśmy osobny produkt o uniwersalnym rozwiązaniu.

Mobilne podszycie jest uszyte z materiału dzianina pianka, zapinane za pomocą mocnego rzepa. Zapina się je na smyczy w miejscu, w którym trzymamy najczęściej dłoń. Jeśli chcemy zmienić długość smyczy, możemy podszycie przesunąć lub zapiąć w wybranym miejscu. Po zaciśnięciu na nim ręki, tworzy miękkie gniazdko dla dłoni i sprawia, że człowiek ma wrażenie, że wpadł w pudełko pianek i jest w niebie <3

Jak powstawał projekt?

Gdy pierwszy prototyp podszycia mobilnego ujrzał światło dzienne, nadszedł czas na zderzenie z rzeczywistością. Wybraliśmy kilku testerów, którzy nie bali się ciężkiej pracy i chcieli mieć wpływ na ostateczny wygląd podszycia.

Każda z czterech psio-ludzkich drużyn dostała wytyczne na co zwrócić uwagę i kartę produktu do wypełnienia według własnych obserwacji i upodobań.

W efekcie testów, postanowiliśmy ciut powiększyć mobilne neoprenowe podszycie, żeby lepiej pasowało do dłoni męskiej klienteli. I tak aktualny wygląd podszycia w naszych smyczach jest wynikiem naszych i Waszych przemyśleń i doświadczeń. Mamy nadzieję, że produkt przyniesie Wam komfort podczas spacerów z piesełkami i sprawi, że poczujecie się pewnie ściskając w dłoni neopren, a spacery będą jeszcze dłuższe z korzyścią dla obu stron – i człowieków i psów.

Osobne podszycie neoprenowe kupicie tutaj:

Opcję premium w postaci podszycia w smyczach miejskich wybierzcie w karcie produktu, o tu:

Zobacz również....

Szelki easy walk - poradnik od Mamy Behawiorystki jak nauczyć psa chodzenia na luźnej smyczy
Kategorie: Blog

Z tego artykułu dowiesz się jak ćwiczyć z psem, by oduczyć go ciągnięcia podczas spaceru w szelkach easy walk.

Szelki easy walk
Kategorie: Blog

Oto druga część z serii kilka zasad jak oduczyć naszego psa ciągnięcia na smyczy.

Kategorie: Blog

Mieszkając z psem w mieście, niezbędne jest wyprowadzanie psa na spacery. Jednak jeśli większość spacerów odbywamy z psem na smyczy, a on nas niemożebnie ciągnie, to spacer zamienia się w szkołę przetrwania dla obu końców smyczy. Co zrobić by wspólne chodzenie stało się prawdziwą przyjemnością?