Jak ćwiczyć w szelkach easy walk? [CZ.3]

Jak ćwiczyć w szelkach easy walk? [CZ.3]

Z tego artykułu dowiesz się jak ćwiczyć z psem, by oduczyć go ciągnięcia podczas spaceru w szelkach easy walk.

Trening ten pomoże psu zrozumieć czego od niego oczekujesz. Każdorazowo dobrze wykonane ćwiczenie sprawi, że będziecie o krok od spokojnych spacerów z Twoją ręką na swoim miejscu. Teraz będzie miała szansę na dłużej utrzymać się w barku ;)

Wcześniejsze artykuły z tego cyklu znajdziesz poniżej:

>> Co zrobić by pies nie ciągnął na spacerze?

>> Pies ciągnie na smyczy – jak stosować szelki easy walk?

Mama Behawiorysta przedstawia jedno z jej ulubionych ćwiczeń w nauce chodzenia na luźnej smyczy:

Ćwiczenie z dużą nagrodą na końcu

W określonym miejscu ustaw miskę z pysznościami dla psa i odejdź kilkanaście kroków. Zaznacz miejsce początku (często z opiekunami wybieramy określony kwiatek, albo dziurę w chodniku;)) albo po prostu zostaw plecak. Zaczynamy ćwiczenie – ruszamy w kierunku smakołyków, cały czas kontrolując ułożenie smyczy. Jeśli pies zaczyna ciągnąć wracamy do punktu startu i zaczynamy ćwiczenie od początku. Gdy tylko uda się Twojemu psu przejść całą drogę na luźnej smyczy, otrzyma dużą nagrodę pozostawioną w misce. Pamiętaj, aby w momencie podejścia do nagrody powiedzieć „proszę możesz zjeść” lub inne hasło jak “masz” czy “ok, jedz” aby pies nie nauczył się zjadania jedzenia pozostawionego na trawie.

Inne nagrody

Zamiast jedzenia możemy wykorzystać inną nagrodę na końcu trasy. Może to być:

  • ulubiona zabawka psa np. szarpak, którym pobawicie się wspólnie w przeciąganie,

  • drugi opiekun, który będzie czekał na psa, aby pogłaskać go, dać coś pysznego albo zaproponuje zabawę.

  • polana w parku, na której pies jest spuszczany ze smyczy. Zasada jest podobna: pies za spokojne podejście w dane miejsce może swobodne biegać, węszyć i szaleć.

  • ulubiony psi kompan do zabaw – możesz wykorzystać ich wspólną zabawę jako nagrodę za dojście do niego na luźnej smyczy.

Chodzi o to, aby nagroda były mega duża, niczym premia roczna ;)

Ola Maciejewska – behawiorystka, mama dwóch chłopców i labradora Vito. Prowadzi fanpage’a Mamabehawiorysta. Absolwentka Wydziału Nauk o Zwierzętach na SGGW oraz studiów podyplomowych Psychologia Zwierząt w Polskiej Akademii Nauk. Związana z fundacją “Pomocna Łapa”, dla której prowadziła zajęcia z dogoterapii z pomocą jej osobistego psiego asystenta, Vito. Jest zatrudniona jako asystent lekarza weterynarii i behawiorysta w przychodni weterynaryjnej “Białobrzeska”. Dumna członkini Polskiego Towarzystwa Etologicznego (PTE), które zrzesza osoby związane z naukami behawioralnymi oraz pracujące czynnie w dziedzinie etologii.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych znaczników HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kod na 5% rabatu! Zapisując się, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Warsaw Dog Zofia Kwiatkowska 03-185 Warszawa, ul. Myśliborska 53/210, NIP: 5213480050, w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest Twoja zgoda. Masz prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Masz prawo żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Zobacz również....

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Dalmatyńczyk (inaczej wyżeł dalmatyński) jest niezwykle inteligentnym, przyjacielskim, pełnym energii psem. To pojętny uczeń, który ma duszę klauna. Lubi sztuczki i uwielbia popisywać się swoimi talentami. Ma ujmującą osobowość i bez problemu potrafi zaskarbić sobie sympatię wszystkich wokoło.

Data: | Kategorie: Blog, Zdrowie psa,

Tłuszczaki u psów są dość powszechnym problemem, budzącym zrozumiały niepokój u właścicieli. Na szczęście nie każda zauważona podskórna zmiana jest groźna. Tłuszczaki zazwyczaj nie są niebezpieczne i nie wymagają leczenia. W każdym jednak przypadku konieczna jest wizyta u weterynarza w celu dokładnego zbadania i zdiagnozowania pupila.

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Basenji przyciąga uwagę oryginalnym wyglądem i pewnością siebie. Jest mądry, przyjazny i pełen energii. Choć zazwyczaj dość mocno akcentuje swoją niezależność, pozostawia niezatarte wrażenie pogodnym charakterem.

Warsaw Dog - dizajnerskie akcesoria dla psów. Sprawdź nas!

Bądź z nami na bieżąco! Dołącz do subskrypcji i odbierz kod na 5% rabatu!