Szyjemy dla Was na zamówienie w 10 dni roboczych ✂♥️ Darmowa dostawa od 200 zł

 • No products in the cart.

Blog

Home  /  Blog   /  Beagle – towarzysz do zabaw i obrońca rodziny
Opis rasy Beagle

Beagle – towarzysz do zabaw i obrońca rodziny

Beagle od wieków używany do polowań, stał się obecnie ulubionym psem domowym. Przyjazny, łagodny jest świetnym towarzyszem zabaw, a jednocześnie doskonałym obrońcą rodziny.

Charakter

Beagle ma wesołe usposobienie,  jest pełen energii, aktywny i żywiołowy. Uwielbia się bawić.  Z racji głęboko zakorzenionego instynktu ma dużą potrzebę eksploracji otoczenia. Każdego dnia potrzebuje sporej dawki ruchu. Jest idealnym kompanem dla wszystkich osób lubiących aktywny tryb życia i długie spacery po parku, lesie, polu. Nie lubi samotności, źle znosi brak towarzystwa. Jest bardzo oddany i mocno przywiązuje się do właściciela. Jest doskonałym przyjacielem dla nieco starszych dzieci. Ma radosne,  łagodne usposobienie. Z tej racji nie nadają się do stróżowania. Doskonale odnajduje się  w towarzystwie innych psów, bez względu  na ich wiek, rasę i wielkość. Lubi przewodzić w grupie, dlatego z pewnością podejmie próbę podporzadkowania sobie wszystkich domowników. Ze względu na tę cechę w wychowaniu wymaga  konsekwencji i stanowczości.

Beagle i jego wygląd

Beagle to rasa należąca do sekcji psów gończych.

 •  budowa ciała- mocna, krepa,
 •  wysokość w kłębie- od 33 do 40 cm,
 •  głowa- średniej wielkości, mocna,
 •  stop- wyraźnie zaznaczony, kufa niespiczasta,
 •  nos- czarny,
 •  oczy- o łagodnym wyrazie, koloru ciemnobrązowego lub orzechowego, niezbyt głęboko osadzone, szeroko rozstawione,
 • uszy- długie, zaokrąglone za końcach, zwisające wzdłuż policzków,
 • tułów- mocny, zwarty,
 • klatka piersiowa – głęboka z dobrze wysklepionymi żebrami, 
 • kończyny przednie – proste,  dobrze umięśnione, stopy silne, palce zwarte,
 • ogon – mocny, średniej długości, wysoko osadzony,
 • szata – krótka i przylegająca sierść, z najczęściej spotykanym umaszczeniem- tricolor, rzadziej bicolor,  hare pied (zajęcze), mottle ( cętkowane).

Żywienie

Zachłanność beagle’a w kwestii jedzenia nie zna granic, jest po prostu ogromnym łakomczuchem. Należy uważać w tym względzie, ponieważ brak umiaru w jedzeniu może doprowadzić do ich nadwagi i otyłości, które pociągną za sobą kolejne problemy zdrowotne.  Należy unikać podawania mu reszek ze stołu. W celu poskromienia tego niesamowitego apetyt, należy bardzo rozsądnie racjonować żywność. Najlepiej przyrządzać je samodzielnie, starając się aby posiłki były bogate w składniki odżywcze. Dbając o dobrze zbilansowaną dietę można wzbogacić ją  preparatami z wapniem oraz witaminami. W okresie linienia przydatne będą wszelkie suplementy, które posiadają biotynę.

Beagle – wychowanie

Beagle są inteligentne, sprytne, ale bywają także uparte. W sprzyjającej okazji chętnie postawią na swoim. Szkolenie takiego czworonoga  wymaga,  więc przede wszystkim cierpliwością i konsekwencji. Ponieważ psy tej rasy są wrażliwe, przyjazne, szkolenie powinno mieć charakter łagodny i dostarczać im pozytywnych bodźców. Najlepiej połączyć go z zabawą i ulubioną formą nagradzania. Poddawane nużącym,  męczącym ćwiczeniom stają uparte, zamknięte. Należy podkreślić, że całkowite posłuszeństwo w przypadku tych czworonogów jest bardzo trudne do osiągnięcia. Z pewnością  sprawią znacznie mniej  kłopotów swoim właścicielom po długim spacerze, gdy są wybiegane. 

Opieka na Beaglem

Beagle są silnymi psami i zazwyczaj cieszą dobrym zdrowiem. Pomimo, iż są odporne na warunki atmosferyczne nie powinny przebywać poza domem przez cały rok. Zimą psu należy zapewnić ciepłe pomieszczenie,  latem miejsce osłonięte od słońca. W każdej porze roku należy zapewnić mu znaczną porcję ruchu na świeżym powietrzu,  zabierając  go na długie spacery. Psy tej rasy nie wymagają czasochłonnej pielęgnacji sierści, wystarczy wyczesywanie jej raz w tygodniu. Natomiast podatne na infekcje  bakteryjne długie, zwisające uszy wymagają regularnego czyszczenia. Najczęstszymi problemami zdrowotnymi tej rasy są kłopoty z oczami, czyli wypadanie gruczołu trzeciej powieki (najczęściej u szczeniąt) oraz u starszych osobników zaćma czy jaskra. Psy tej rasy  z powodu sporego apetytu mają dużą skłonność do tycia, dlatego powinny mieć ograniczony dostępu do jedzenia.

Co wyróżnia Beagle’a?

 • Doskonały węch. Większość informacji o otaczającym świecie zdobywa dzięki swojemu nosowi. Jeśli zwęszy nagle jakiś trop, cały świat przestaje dla niego istnieć.
 • Melodyjne szczekanie. To cecha charakterystyczna, dzięki której zyskały nazwę „singing beagles”. To hałaśliwy pies, który bardzo lubią szczekać prawie na wszystko.
 • Potrzeba ruchu. Psy te zdecydowanie potrzebują zajęcia, hobby, ruchu, który spożytkuje ich energię.
 • Wrażliwy towarzysz. Jest doskonałymi, wrażliwym opiekunem.
 • Uwaga na rzeczy. Stare, nowe bez różnicy- ten pies uwielbia gryźć wszystko co napotka.

 

13 maja 2020
Czego nie może jeść pies? Lista zakazanych produktów
27 maja 2020
Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze? Poradnik

Leave a comment