Szyjemy dla Was na zamówienie w 10 dni roboczych ✂♥️ Darmowa dostawa od 200 zł

  • No products in the cart.

Blog

Home  /  Blog   /  Szelki norweskie dla buldoga francuskiego – poradnik
buldog francuski jakie szelki

Szelki norweskie dla buldoga francuskiego – poradnik

Są takie rasy psów, które wymagają specjalnego doboru akcesoriów dla psów – jedną z nich jest buldog francuski.

Jest to energiczny przyjaciel o wesołym usposobieniu o muskularnej budowie i niewielkim ciałku. W związku z jego charakterystyczną budową ciała – rozbudowaną klatką piersiową w połączeniu z niewielkim rozmiarem, dobór odpowiednich szelek może początkowo sprawić nieco trudności. To ważne by chodził w dobrze dobranych szelkach, gdyż ze względu na krótką kufę, miewa problemy z oddychaniem – źle dobrane szelki mogą wywierać nacisk na górne drogi oddechowe. Standardowe szelki ze sklepu okazują się nie raz za ciasne lub za wysoko ułożone.

Szelki norweskie dla buldoga francuskiego powstały w naszej pracowni jako rezultat kilkuletniego doświadczenia z problemami opiekunów buldożków.

 
Buldog francuski - polecane szelki

Buldog francuski – polecane szelki

Czym cechują się szelki norweskie dla buldogów francuskich?

Są stworzone w jednym, dedykowanym rasie rozmiarze, pasują na większość psów tej rasy. Występują w dwóch rozmiarach:

  • dla tych mniejszych buldożków o wadze od 9 do 12 kg,
  • oraz ich większych pobratymców o wadze od 12 do 15 kg.

Przy projektowaniu wzięliśmy pod uwagę jego krępą sylwetkę i rozbudowane barki – szelki są zaprojektowane tak, by zapewniały buldożkowi maksimum komfortu. Obręcz wokół klatki piersiowej jest odsunięta od pach, co zapewnia komfort podczas spacerów, bez strachu o obtarcie paszki. Pas przedni wszywamy tak, by znajdował się poniżej krtani, a powyżej przednich łap, co zapewnia swobodę w szaleństwach.

Szelki norweskie dla buldożka francuskiego – jak są zaprojektowane?

Szelki norweskie składają się z dwóch pasów, klamry firmy Duraflex do zapinania szelek, półkółka do którego zapinamy smycz i rączki, która pozwala szybko przytrzymać psa w razie potrzeby.

Podwójna regulacja
Te szelki łatwo założysz na kurteczkę.
Buldogi francuskie mają okrywę włosową całkowicie pozbawioną podszerstka, a ich krótka sierść nie jest wystarczająca w warunkach zimowych w Polsce, by ogrzać psa, dlatego ważne jest, by podczas mrozów zakładać psiakowi ocieplające okrycie. Regulacja z pasie wertykalnym i horyzontalnym pozwala zmniejszyć obwody w szelkach na wiosnę i lato oraz powiększyć na okres jesienno-zimowy. Dzięki temu szelki sprawdzą się w każdym sezonie;

Szybko schną
Szelki są zrobione z taśmy, która nie chłonie wody.
Dzięki temu szelki świetnie sprawdzają się podczas letnich kąpieli na wakacjach czy miejskiej fontannie. Po spacerze w listopadowej aurze wyschną równie szybko i będą suche już na następny spacer.

Rączka na plecach
W razie potrzeby wystarczy jeden ruch ręki by złapać za uchwyt, bez potrzeby wyciągania smyczy.
Buldogi mają w większości serdecznie usposobienie i są ciekawe całego otaczającego świata. Zapędy do gorącego przyjaźnienia się ze wszystkimi i wszystkim, zawsze i wszędzie pomoże opanować rączka wszywana na plecach. Dzięki niej unikniesz też żenującego łapania swojego buldożka jak śliskiej ryby, nie mogąc w pośpiechu złapać materiału.

Personalizacja koloru okuć
Tak, jak każdy buldożek jest inny i posiada wyjątkowe cechy osobowości, tak wszystkie nasze szelki są robione na zamówienie według osobistych upodobań każdego z klientów. W szelkach norweskich znajdują się dwa metalowe elementy, których kolor możesz dobrać by jak najlepiej oddać charakter swojego psa i swój gust. Standardowy kolor okuć to czarny – wybierz inny, by wyróżnić Was na psiej łączce.

Adresatka na osobnym kółku
Wiemy jak to jest, kiedy spieszysz się do drzwi, popędzany niecierpliwymi westchnięciami i dreptaniem psiego brzdąca. W takiej chwili łatwo popełnić błąd i zapiąć karabińczyk smyczy w kołeczko, na którym wiszą dane teleadresowe, co może przynieść opłakane skutki. W naszych szelkach adresówka jest wpięta w osobnym miejscu, więc nie grozi Wam pomyłka. Grawer na adresatce możesz zamówić podczas składania zamówienia, dzięki temu masz pewność, że w razie “W” jesteście chronieni. Poza obecnością adresówki z aktualnymi danymi polecamy również zaczipować psa – w wielu miastach można zrobić to za darmo.

Szelki dla buldożków – zdjęcie

Tak prezentują się szelki na modelkach. Widać na zdjęciu, że są odsunięte od paszek, nie wchodzą na szyję, a zarazem nie blokują wykroku. 

 

 

Szelki dla buldożka, buldog francuski jakie szelki

Szelki dla buldoga francuskiego kupisz tutaj:

W naszej ofercie mamy drugi typ szelek dla buldożków francuskich – standardowe szelki składające się z dwóch obręczy i dwóch pasków, w Polsce znane jako szelki typu guard.  Więcej przeczytasz o nich w opisie produktu:

7 lutego 2019
Mała rzecz, a cieszy. Podszycie neoprenowe w smyczy – poradnik kupującego
19 marca 2019
Chusta dla psa

Leave a comment