Mała rzecz, a cieszy. Podszycie neoprenowe w smyczy – poradnik kupującego

Mała rzecz, a cieszy. Podszycie neoprenowe w smyczy – poradnik kupującego

Jak uczynić wspólne spacery jeszcze przyjemniejszymi? Chodzić na spacery ze smyczą wyściełaną miękką pianką!

Po raz pierwszy pomysł stworzenia podszycia, które ochroni ręce podczas spacerów z psem na smyczy podsunęliście nam w ankiecie z 2017 roku. Szukaliście miękkiej owijki na smycz, by podnieść komfort podczas spacerów. Challenge accepted!

Podszycie do rączki w smyczy – z czego jest zrobione?

Miękkie posłanko dla Twojej ręki robimy z wysokiej jakości neoprenu, zwanego inaczej dzianiną piankową, w skrócie pianką. Przypomina bardzo ten materiał, z którego szyje się pianki do nurkowania. Jej gramatura to ok. 400 g/mb, co oznacza, że jest naprawdę gruba, sprężysta i przyjemna w dotyku. Trudno się brudzi i łatwo czyści, jest wytrzymała i solidnie zszyta, dlatego posłuży Wam na długo. W wersji mobilnej może być wykorzystywana do większości smyczy taśmowych i linowych dostępnych na polskim rynku zoologicznym.

Podszycie neoprenowe w smyczy miejskiej. Kolor - pudrowy róż
Podszycie neoprenowe wszyte bezpośrednio w rączce. Kolor – pudrowy róż
Mobilne podszycie neoprenowe, które można zapinać na dowolnej wysokości smyczy. Kolor - fuksja
Mobilne podszycie neoprenowe, które można zapinać na dowolnej wysokości smyczy. Kolor – fuksja

Kolorowy zawrót głowy

Tu zaczyna się najprawdziwsze bajlando! Do wyboru bowiem jest kilka kolorów. Standardowym kolorem jest czarny, który koresponduje z barwami marki, w tym z czarną metką oraz z czarnymi okuciami, które są u nas w standardzie. Jeśli czujesz się kolorowym ptakiem i chcesz podkreślić indywidualny gust, wybierz któryś z pozostałych kolorów.

Kolory neoprenu do wyboru:

  • Czerń,
  • Fuksja,
  • Pistacja,
  • Pudrowy róż,
  • Limonka,
  • Żółty,
  • Czerwony,
  • Niebieski.

Dwa rodzaje: wszywane na stałe lub mobilne

Oferujemy dwa sposoby montowania neoprenu na smyczy. Opcja pierwsza: wszywany bezpośrednio na taśmie w smyczy miejskiej jako opcja premium, dodawany na stałe podczas tworzenia smyczy. Druga opcja: mobilne podszycie, stanowiące osobny produkt. Zawiesimy je na dowolnej wysokości w smyczy.

Podszycie w smyczy miejskiej

Smycz miejska to smycz o ustalonej długości, z jednej strony zakończona karabińczykiem, z drugiej – pętlą, będącą wygodnym uchwytem dla dłoni opiekuna. Pod rączką znajduje się półkółko na którym zaczepimy kupownik, a na dalszej części smyczy znajdziemy dodatkowy uchwyt, który pomoże nam przytrzymać psa blisko siebie w razie potrzeby. Materiał z którego robimy smycz to zwarta i gładka taśma, która jest wystarczająco dobra do używania smyczy w wersji podstawowej. Ciasny splot jest wytrzymały, a brzegi szwów dobrze zaokrąglone. Pętla jest średniej wielkości – zapewnia mocny i wygodny chwyt zarówno dla kobiecej, jak i męskiej dłoni.

Na Waszą prośbę wprowadziliśmy opcję premium – możesz dodać podszycie neoprenowe do rączki w smyczy miejskiej. Jest ono wszywane na stałe do rączki i tworzy wyściółkę dla dłoni. Poprawnie zszyte powinno nieznacznie wystawać po bokach zabezpieczając brzegi smyczy, układać się gładko w ręku i minimalizować tarcia podczas szarpnięć.

Smycze dla małego psa - kolorowy nadruk i kolorowe okucia

Smycz z miękką rączką w kolorze niebieskim
Smycz z miękką rączką w kolorze niebieskim

Osobne podszycie do smyczy przepinanej

Smycz przepinana to smycz, która jest z każdej strony zakończona karabińczykiem, a na jej długości znajdują się trzy półkola stanowiące miejsca przepięć. Posiada opcję zmiany długości poprzez przepinanie karabińczyka do jednego z trzech punktów umieszczonych na smyczy. Z racji tego, że długość smyczy jest zmienna, zdecydowaliśmy, że nie będziemy wszywali do niej neoprenu w jednym, ustalonym miejscu. Po skróceniu smyczy podszycie znajdowałoby się w innym miejscu, niż dłoń. Zamiast tego zaprojektowaliśmy osobny produkt o uniwersalnym rozwiązaniu.

Mobilne podszycie jest uszyte z materiału dzianina pianka, zapinane za pomocą mocnego rzepa. Zapina się je na smyczy w miejscu, w którym trzymamy najczęściej dłoń. Jeśli chcemy zmienić długość smyczy, możemy podszycie przesunąć lub zapiąć w wybranym miejscu. Po zaciśnięciu na nim ręki, tworzy miękkie gniazdko dla dłoni i sprawia, że człowiek ma wrażenie, że wpadł w pudełko pianek i jest w niebie <3

Osobne podszycie neoprenowe
Osobne podszycie neoprenowe
Neopren niebieski
Neopren niebieski

Jak powstawał projekt?

Gdy pierwszy prototyp podszycia mobilnego ujrzał światło dzienne, nadszedł czas na zderzenie z rzeczywistością. Wybraliśmy kilku testerów, którzy nie bali się ciężkiej pracy i chcieli mieć wpływ na ostateczny wygląd podszycia.

Każda z czterech psio-ludzkich drużyn dostała wytyczne na co zwrócić uwagę i kartę produktu do wypełnienia według własnych obserwacji i upodobań.

Od lewej: Jessica i Twister, Karolina i Nata, Paulina i Yoga
Monika i Kajtek

W efekcie testów, postanowiliśmy ciut powiększyć mobilne neoprenowe podszycie, żeby lepiej pasowało do dłoni męskiej klienteli. I tak aktualny wygląd podszycia w naszych smyczach jest wynikiem naszych i Waszych przemyśleń i doświadczeń. Mamy nadzieję, że produkt przyniesie Wam komfort podczas spacerów z piesełkami i sprawi, że poczujecie się pewnie ściskając w dłoni neopren, a spacery będą jeszcze dłuższe z korzyścią dla obu stron – i człowieków i psów.

Osobne podszycie neoprenowe kupicie tutaj:

Opcję premium w postaci podszycia w smyczach miejskich wybierzcie w karcie produktu, o tu:

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych znaczników HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kod na 5% rabatu! Zapisując się, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Warsaw Dog Zofia Kwiatkowska 03-185 Warszawa, ul. Myśliborska 53/210, NIP: 5213480050, w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest Twoja zgoda. Masz prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Masz prawo żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Zobacz również....

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Dalmatyńczyk (inaczej wyżeł dalmatyński) jest niezwykle inteligentnym, przyjacielskim, pełnym energii psem. To pojętny uczeń, który ma duszę klauna. Lubi sztuczki i uwielbia popisywać się swoimi talentami. Ma ujmującą osobowość i bez problemu potrafi zaskarbić sobie sympatię wszystkich wokoło.

Data: | Kategorie: Blog, Zdrowie psa,

Tłuszczaki u psów są dość powszechnym problemem, budzącym zrozumiały niepokój u właścicieli. Na szczęście nie każda zauważona podskórna zmiana jest groźna. Tłuszczaki zazwyczaj nie są niebezpieczne i nie wymagają leczenia. W każdym jednak przypadku konieczna jest wizyta u weterynarza w celu dokładnego zbadania i zdiagnozowania pupila.

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Basenji przyciąga uwagę oryginalnym wyglądem i pewnością siebie. Jest mądry, przyjazny i pełen energii. Choć zazwyczaj dość mocno akcentuje swoją niezależność, pozostawia niezatarte wrażenie pogodnym charakterem.

Warsaw Dog - dizajnerskie akcesoria dla psów. Sprawdź nas!

Bądź z nami na bieżąco! Dołącz do subskrypcji i odbierz kod na 5% rabatu!