Jak nauczyć psa zostawania w domu?

Jak nauczyć psa zostawania w domu?

Kiedy minie okres adaptacji czworonożnego przyjaciela w nowym otoczeniu, przyjdzie w końcu taki moment, w którym Twój pies będzie musiał zostać sam w domu. Po prostu nie możesz go wszędzie zabierać ze sobą. Poświęcając wtedy czas na nauczenie pupila, że ​​samotność nie jest powodem do stresu, chronisz go przed niepotrzebnym niepokojem i lękiem separacyjnym. Jak nauczyć psa zostawania w domu?

Jak nauczyć psa zostawać w domu?

Ratunek przed stresem

Przyzwyczajenie psa do przebywania w samotności jest ważną częścią wychowania szczeniaka lub powitania nowego psa. Stanowi istotny element w życiu wszystkich domowników. Jeśli Twój pupil nigdy nie nauczy się zachowywać spokoju, gdy jest sam w domu, konsekwencje mogą być nie tylko kłopotliwe. lecz także groźne dla jego zdrowia. Może rozwinąć się, trudny do leczenia lęk separacyjny. Bez wątpienia znacznie łatwiej zapobiegać stanom lekowym, niż leczyć je po fakcie.

Jak nauczyć psa zostawania w domu – wyzwanie?

Stopień trudności w szkoleniu psa, aby bez problemów zostawał sam w domu, zależy w dużej mierze od osobowości ucznia. Niektóre, bardziej towarzyskie czworonogi będą potrzebowały więcej czasu na naukę, u innych efekty szkolenia mogą być widoczne bardzo szybko. Niezależnie od charakteru, temperamentu, wieku należy po prostu dobrać odpowiednią formę treningu i zachęty, aby samotność w domu stała się stosunkowo przyjemna.

Początki zawsze są trudne

Zanim przystąpisz co nauki musisz przygotować kilka rzeczy: ulubione przysmaki i zabawki, które zajmą pupila, gdy pozostanie sam w domu. Pomocne może okazać się także nowe wygodne posłanie lub kojec. Nie musisz pozostawiać psu swobodnego dostępu do całego domu. Ważne, aby upewnić się, że ma własne miejsce, w którym czuje się dobrze. Dlatego w niektórych przypadkach dobrą opcją jest przyzwyczajanie psa do klatki. Wiele czworonogów, które są odpowiednio wytrenowane, czuje się bezpieczniej w swojej klatce.

Teraz już tylko potrzebujesz cierpliwości, silnej woli oraz optymizmu i jesteś gotowy do zajęć!. Oczywistym wydaje się fakt, że nie można od razu zostawiać psa samego na długie godziny. Należy stopniowo przyzwyczaić go do samotnego spędzania czasu. Aby to osiągnąć, musisz zacząć od pozostawiania pupila na kilka minut. Wykorzystaj moment na wyrzucenie śmieci lub wyjście do najbliższego sklepu.

Pokaż pupilowi że nie to nic złego

Bardzo pomocne w szkoleniu jest budowanie pozytywnych skojarzeń z samotnością. Co oznacza, że należy stworzyć skojarzenie pomiędzy Twoją nieobecnością, a czymś, co sprawia pupilowi dużą przyjemność. W przypadku wielu psów to coś łączy się po prostu z jedzeniem. Dlatego przed wyjściem warto zostawić ulubioną przekąskę lub porcję karmy. Możesz także zachować na tę okazję specjalnie zabawki i wyciągać je tylko wtedy, gdy wychodzisz. Zaraz po powrocie należy je ponownie schować. W ten sposób Twój pies uczy się, że fajne rzeczy pojawiają się wtedy, gdy Ciebie nie ma w domu.

Nie celebruj wychodzenia z domu i nie świętuj powrotów. Najlepiej jeśli Twój pies nauczy się, że ludzie przychodzący i wychodzący nie są wielkim wydarzeniem. Bez wątpienia uwielbiamy radosne psie powitania. Jednak nadmiernie świętowanie i przedłużanie tych chwil daje pupilowi mocny sygnał, że moment Twojego powrotu jest czymś niezwykłym, radośniejszym, szczęśliwszym, niż chwile spędzone samotnie.

Jak nauczyć psa zostawania w domu – zacznij krótko, ale często

Rozpocznij od około pięciominutowych nieobecności w domu. Przed wyjściem zabierz psa na spacer, najlepiej połączony z zabawą. Sprawdzają się najprostsze rozwiązania: zabawa w chowanego, rzucanie piłką lub frisbee. Zapewnienie psu optymalnej ilości ruchu oraz wyzwań umysłowych jest ważne w przypadku wielu problemów z zachowaniem. Jeśli Twój czworonożny przyjaciel będzie miał zapewnioną wystarczającą ilość ćwiczeń fizycznych i umysłowych, będzie zmęczony i kiedy zostanie sam w domu, znacznie chętniej pójdzie spać. Wychodząc upewniaj się, że pupil ma ulubiony przysmak i akcesoria do zabawy. W kolejnych dniach stopniowo wydłużaj czas, na który zostawiasz psa samego. Po powrocie bądź odporny na dąsy kudłatego przyjaciela. Poświęcaj mu więcej uwagi, pochwal, zabierz na spacer, zainicjuj zabawę.

Pamiętaj, jeśli Twój pies wykazuje oznaki lęku separacyjnego lub innych problematycznych zachowań, najlepiej współpracować z certyfikowanym psim trenerem, który może pomóc w rozwiązaniu tych problemów .

 

 

 

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych znaczników HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kod na 5% rabatu! Zapisując się, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Warsaw Dog Zofia Kwiatkowska 03-185 Warszawa, ul. Myśliborska 53/210, NIP: 5213480050, w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest Twoja zgoda. Masz prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Masz prawo żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Zobacz również....

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Ogar polski to rasa rzadko spotykana poza naszym krajem, a szkoda, ponieważ jest to interesujący pies o znakomitych walorach. Uważany jest za mądrego, energicznego czworonoga o zrównoważonym charakterze, dobrego stróża i wiernego przyjaciela rodziny.

Data: | Kategorie: Blog, Zdrowie psa,

Hot spot u psa jest ostrą, powierzchowną infekcją skóry, która szybko się rozprzestrzenia. Z tego powodu ogromnie ważne jest wczesne rozpoznanie schorzenia i natychmiastowe wdrożenie leczenia.

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem Leonberger jest bardzo dużym, niezwykle silnym psem o eleganckiej, harmonijnej sylwetce. Charakteryzuje go pewność siebie, wewnętrzny spokój oraz kontrastująca z potężną sylwetką łagodność. Miłośnicy psów zgodnie twierdzą, że ten kto chociaż raz bliżej poznał Leonbergera, już zawsze pozostanie pod urokiem tej rasy.

Warsaw Dog - dizajnerskie akcesoria dla psów. Sprawdź nas!

Bądź z nami na bieżąco! Dołącz do subskrypcji i odbierz kod na 5% rabatu!