Szyjemy na zamówienie ✂❤ Bezpłatna dostawa paczkomatem od 150 zł 🚀

  • No products in the cart.

Blog

Home  /  Blog   /  Warsaw Dog X Ewa Kurczewska

Warsaw Dog X Ewa Kurczewska

Ewa Kurczewska jest młodą polską projektantką. Poprosiliśmy ją o pomoc w zaprojektowaniu linii akcesoriów dla opiekunów psów. Od początku patronowały nam i Ewie trzy muzy: dizajn, funkcjonalność i geometria. Mamy pierwsze efekty!

Business meeting ? Nowe produkty nadchodzą #design #fashiondesign #designerbag #warsawdog #psiehajfaszyn #candyblue #cotton

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika WARSAW DOG (@warsawdog)

Ewa ukończyła kierunek Projektowanie ubioru w Katedrze Mody na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Jej dyplomowa kolekcja była inspirowana pojęciem Digital Nomads, czyli ludźmi, którzy mogą pracować w jakimkolwiek miejscu na ziemi, a do pracy potrzebują jedynie komputera i internetu.

Wymień trzy najważniejsze rzeczy, których nauczyłaś się w trakcie studiów?
Ewa: Przede wszystkim poznałam siebie. Na pierwszym roku uszycie rzeźbiarskiego projektu było dużym wyzwaniem. Na drugim roku nie wszystko wychodziło po mojej myśli, ale od trzeciego roku zauważyłam, że podczas szycia wpadam na ciekawe rozwiązania. Szycie stało się dalszym procesem projektowania. (źródło: i-d.vice.com)

15-683x1024-horz

model: Adrian Niemyjski, foto i stylizacja: Krzysztof Wyżyński, odzież: Ewa Kurczewska

W swoich pracach kładzie duży nacisk na funkcjonalność. Gra formą, często wykorzystuje wzory geometryczne, które sama projektuje (brzmi znajomo :D). Kiedyś powiedziała sobie, że nie będzie projektować ciuchów o charakterze sportowym, a jednak w kreacjach stale unikała ograniczenia ruchu. Teraz już się nie broni przed praktycznością odzieży, uczyniła z tego cechę charakterystyczną dla swojego stylu.

11536094_10153343870216963_8033306162437004983_n-horz

Foto: Robert Zuchniewicz, Fryzury: Jaga Hupało, Makijaż: Olga Nejbauer, Odzież: Ewa Kurczewska

1544562_10153343875686963_9103654437807817802_n-horz

Foto: Robert Zuchniewicz, Fryzury: Jaga Hupało, Makijaż: Olga Nejbauer, Odzież: Ewa Kurczewska

Razem z Ewą przygotowaliśmy szkice nowych produktów, a jednak efekt końcowy daleko odbiega od pierwszych rysunków.

Ewa: Stworzenie rysunku to zaledwie początek, wstęp do realizacji. Linia szkicu oddaje charakter projektu, ale prawdziwa praca zaczyna się gdy przenosimy rysunek do rzeczywistości. Wtedy często okazuje się, że początkowe założenia dają kiepskie efekty, a najlepsze rozwiązania przychodzą do głowy podczas układania materiału.

Photo @maciejkaniuk

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ewa Kurczewska (@ewa.kurczewska)

Musicie wiedzieć, że pierwszemu łorsołdogowemu Torboplecakowi najbliżej było do wielkiej, miętowej pieluchy. Dopiero drugi prototyp okazał się strzałem w dziesiątkę.

Ewa: Torboplecak, podobnie jak chyba wszystkie projekty modowe, powstawał metodą prób i błędów. Myślę, że w ostatecznej wersji przyciąga wzrok prostym, acz oryginalnym dizajnem. Podoba mi się, że można go nosić na dwa sposoby, a w środku znalazł się funkcjonalny, wyjmowany wkład.

Efektem współpracy Warsaw Dog X Ewa Kurczewska jest poniższy Torboplecak, który kupisz TU:

_MG_8867

_MG_8868-horz

Ewa Kurczewska związana była z marką Nenukko, aktualnie współpracuje z Michałem Szulcem.

logo_ewa-horz

21 grudnia 2016
Gryplan na koniec roku 2016
6 kwietnia 2017
Greenery [KOLOR ROKU 2017]

Leave a comment

New User Registration
*Required field