Warsaw Dog X Ewa Kurczewska

Warsaw Dog X Ewa Kurczewska

Ewa Kurczewska jest młodą polską projektantką. Poprosiliśmy ją o pomoc w zaprojektowaniu linii akcesoriów dla opiekunów psów. Od początku patronowały nam i Ewie trzy muzy: dizajn, funkcjonalność i geometria. Mamy pierwsze efekty!

Ewa ukończyła kierunek Projektowanie ubioru w Katedrze Mody na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Jej dyplomowa kolekcja była inspirowana pojęciem Digital Nomads, czyli ludźmi, którzy mogą pracować w jakimkolwiek miejscu na ziemi, a do pracy potrzebują jedynie komputera i internetu.

Wymień trzy najważniejsze rzeczy, których nauczyłaś się w trakcie studiów?
Ewa: Przede wszystkim poznałam siebie. Na pierwszym roku uszycie rzeźbiarskiego projektu było dużym wyzwaniem. Na drugim roku nie wszystko wychodziło po mojej myśli, ale od trzeciego roku zauważyłam, że podczas szycia wpadam na ciekawe rozwiązania. Szycie stało się dalszym procesem projektowania. (źródło: i-d.vice.com)

15-683x1024-horz
model: Adrian Niemyjski, foto i stylizacja: Krzysztof Wyżyński, odzież: Ewa Kurczewska

W swoich pracach kładzie duży nacisk na funkcjonalność. Gra formą, często wykorzystuje wzory geometryczne, które sama projektuje (brzmi znajomo :D). Kiedyś powiedziała sobie, że nie będzie projektować ciuchów o charakterze sportowym, a jednak w kreacjach stale unikała ograniczenia ruchu. Teraz już się nie broni przed praktycznością odzieży, uczyniła z tego cechę charakterystyczną dla swojego stylu.

11536094_10153343870216963_8033306162437004983_n-horz
Foto: Robert Zuchniewicz, Fryzury: Jaga Hupało, Makijaż: Olga Nejbauer, Odzież: Ewa Kurczewska
1544562_10153343875686963_9103654437807817802_n-horz
Foto: Robert Zuchniewicz, Fryzury: Jaga Hupało, Makijaż: Olga Nejbauer, Odzież: Ewa Kurczewska

Razem z Ewą przygotowaliśmy szkice nowych produktów, a jednak efekt końcowy daleko odbiega od pierwszych rysunków.

Ewa: Stworzenie rysunku to zaledwie początek, wstęp do realizacji. Linia szkicu oddaje charakter projektu, ale prawdziwa praca zaczyna się gdy przenosimy rysunek do rzeczywistości. Wtedy często okazuje się, że początkowe założenia dają kiepskie efekty, a najlepsze rozwiązania przychodzą do głowy podczas układania materiału.

Photo @maciejkaniuk

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ewa Kurczewska (@ewa.kurczewska)

Musicie wiedzieć, że pierwszemu łorsołdogowemu Torboplecakowi najbliżej było do wielkiej, miętowej pieluchy. Dopiero drugi prototyp okazał się strzałem w dziesiątkę.

Ewa: Torboplecak, podobnie jak chyba wszystkie projekty modowe, powstawał metodą prób i błędów. Myślę, że w ostatecznej wersji przyciąga wzrok prostym, acz oryginalnym dizajnem. Podoba mi się, że można go nosić na dwa sposoby, a w środku znalazł się funkcjonalny, wyjmowany wkład.

Efektem współpracy Warsaw Dog X Ewa Kurczewska jest poniższy Torboplecak, który kupisz TU:

_MG_8867

_MG_8868-horz

Ewa Kurczewska związana była z marką Nenukko, aktualnie współpracuje z Michałem Szulcem.

logo_ewa-horz

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych znaczników HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kod na 5% rabatu! Zapisując się, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Warsaw Dog Zofia Kwiatkowska 03-185 Warszawa, ul. Myśliborska 53/210, NIP: 5213480050, w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest Twoja zgoda. Masz prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Masz prawo żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Zobacz również....

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Dalmatyńczyk (inaczej wyżeł dalmatyński) jest niezwykle inteligentnym, przyjacielskim, pełnym energii psem. To pojętny uczeń, który ma duszę klauna. Lubi sztuczki i uwielbia popisywać się swoimi talentami. Ma ujmującą osobowość i bez problemu potrafi zaskarbić sobie sympatię wszystkich wokoło.

Data: | Kategorie: Blog, Zdrowie psa,

Tłuszczaki u psów są dość powszechnym problemem, budzącym zrozumiały niepokój u właścicieli. Na szczęście nie każda zauważona podskórna zmiana jest groźna. Tłuszczaki zazwyczaj nie są niebezpieczne i nie wymagają leczenia. W każdym jednak przypadku konieczna jest wizyta u weterynarza w celu dokładnego zbadania i zdiagnozowania pupila.

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Basenji przyciąga uwagę oryginalnym wyglądem i pewnością siebie. Jest mądry, przyjazny i pełen energii. Choć zazwyczaj dość mocno akcentuje swoją niezależność, pozostawia niezatarte wrażenie pogodnym charakterem.

Warsaw Dog - dizajnerskie akcesoria dla psów. Sprawdź nas!

Bądź z nami na bieżąco! Dołącz do subskrypcji i odbierz kod na 5% rabatu!