Tokaj do domu!

Tokaj do domu!

EDIT: Tokaj znalazł swój dom na zawsze.

Niedawno mieliśmy zaszczyt poznać wesołego Tokaja i zapozować z chłopakiem do sesji fotograficznej. Żeby wyrazić jego pozytywny stosunek do świata podarowaliśmy mu obrożę i smycz we wzorze Splash.

Tokaj to rasowy american staffordshire terrier (pochodzi z nieistniejącej już hodowli FCI). Ma 9 lat, jednak nie widać po nim wieku senioralnego.

W życiu nie dałabym mu 9 lat, to jedna z tych person, które się nie starzeją nigdy. Po tym psie widać jedynie radość życia, ufność do człowieka i gorącą pasję do piłek tenisowych. Do ich rozszarpywania rzecz jasna :D

aDSC_9773-Edit-Edit

Na spacery chodzi chętnie, choć nie jest pod tym względem bardzo wymagający. W domu dużo czasu spędza przesypiając na kanapie. Obecnie w DT mieszka z 8 miesięczną bulterierką, z którą dogaduje się idealnie, dobrze dogadywał się również z naszą fundacyjną Shandy, dlatego myślimy, że mógłby mieszkać z nieagresywną suczką. Niestety Tokaj niekoniecznie kocha psy – na spacerach potrafi zademonstrować swoją antypatię do innych chłopaków, wielkość czy rasa nie mają tu znaczenia. Kotów również nie kocha.

Z rozmowy z jego aktualnym opiekunem wynika, że chłopak jest po prostu idealnym kandydatem dla osoby, która marzy o psie ze średnim poziomem aktywności. Tokaj swoją porcję energii pożytkuje na przeciętnej długości spacerze, w domu śpi.

aDSC_9784-Edit

Za to ludzi uwielbia wszystkich – swoich, obcych grunt żeby miziali i zwracali uwagę to pójdzie z każdym. Nasz białas jest uroczym dojrzałym Panem trochę gamoniem, trochę rozrabiaką, który swoich opiekunów obdarzy miłością i będzie bawił swoją obecnością każdego dnia.

To sama prawda! Tokaj ufny niczym owieczka poszedł za mną i zrobiliśmy wspólnie kilka kółeczek podczas gdy Marcin fotograf robił nam zdjęcia na tle graffiti. Świetnie reagował na cmokanie, dopingowanie i pochwały – normalnie jakbyśmy byli zapanbraty.

aDSC_9722-Edit

Kika słów od fundacji o jego aktualnym stanie zdrowia:

Tokaj trafił pod naszą opiekę z poważnymi problemami zdrowotnymi więc przyszły dom musi być świadomy jego wymagań zdrowotnych i tego, że opieka nad nim może generować dodatkowe koszty choćby poprzez częstsze wizyty kontrolne u specjalistów. Tokaj jest wykastrowany, zoperowany (wycięta śledziona i guz na jądrach), zachipowany, zdiagnozowany (dermatologicznie i kardiologicznie) i podleczony.

Także wiecie, prawie jak nówka sztuka nieśmigana, co prawda może wymagać wizyt u specjalistów, ale prawdopodobnie każdego nas, zarówno psy i ludzi to czeka, więc w sumie nic nowego.

Jedyne czego teraz potrzebuje to kochający wspaniały dom. Jak zawsze warunkiem udziału w procesie adopcji jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, którą otrzymacie pisząc na adres: [email protected] Preferowanym kontaktem z Fundacją jest zawsze kontakt mailowy ze względu na wolontaryjny charakter pracy jej członków. Zastrzegamy też sobie możliwość odpowiedzi w ciągu kilku dni. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

Tokaj wędruje do nowego domu wraz z posagiem od Warsaw Doga w postaci zestawu spacerowego Splash widocznego na zdjęciach.

Model: Tokaj | Fundacja Amstaff Azyl

Fotograf: Marcin Moczulski | Photoholic

Stylizacja: Warsaw Dog

Jego album ze zdjęciami na profilu Fundacji Amstaff Azyl znajdziecie TU

Cytowane opisy pochodzą od fundacji.

Zobacz również....

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Dalmatyńczyk (inaczej wyżeł dalmatyński) jest niezwykle inteligentnym, przyjacielskim, pełnym energii psem. To pojętny uczeń, który ma duszę klauna. Lubi sztuczki i uwielbia popisywać się swoimi talentami. Ma ujmującą osobowość i bez problemu potrafi zaskarbić sobie sympatię wszystkich wokoło.

Data: | Kategorie: Blog, Zdrowie psa,

Tłuszczaki u psów są dość powszechnym problemem, budzącym zrozumiały niepokój u właścicieli. Na szczęście nie każda zauważona podskórna zmiana jest groźna. Tłuszczaki zazwyczaj nie są niebezpieczne i nie wymagają leczenia. W każdym jednak przypadku konieczna jest wizyta u weterynarza w celu dokładnego zbadania i zdiagnozowania pupila.

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Basenji przyciąga uwagę oryginalnym wyglądem i pewnością siebie. Jest mądry, przyjazny i pełen energii. Choć zazwyczaj dość mocno akcentuje swoją niezależność, pozostawia niezatarte wrażenie pogodnym charakterem.

Warsaw Dog - dizajnerskie akcesoria dla psów. Sprawdź nas!

Bądź z nami na bieżąco! Dołącz do subskrypcji i odbierz kod na 5% rabatu!