Niech żyją lata 80! Nowa kolekcja od Ady Jarzębowskiej

Niech żyją lata 80! Nowa kolekcja od Ady Jarzębowskiej

adadenada warsaw dog obroza zle kreski Warsaw Dog

Prace Ady Jarzębowskiej znalazłam szusując po Instagramie ze swojego prywatnego konta. Zachwyciła mnie lekka kreska i dobór kolorów. Zauważyłam, że Ada jest fanką odważnych połączeń koloru – totalnie nasze klimaty! Poprosiłam ją o stworzenie limitowanej kolekcji na sezon jesienno-zimowy.

Narodziny kolekcji

Zosia: Co było Twoją inspiracją?

Ada: Moją inspiracją była sportowa moda lat 80. Tym, co szczególnie mnie w niej fascynowało były, odważne połączenia kolorów, które bardzo cieszyły moje oko. Zauważyłam, że ten sportowy trend ostatnio znów wraca do łask, a ponieważ od początku myślałam o akcesoriach dla psów jako o czymś, co nie tylko ma służyć czworonogom, ale też dobrze, jeśli w jakiś sposób dopełnia stylówkę opiekuna, postanowiłam zaryzykować i sprawdzić, jak te połączenia sprawdzą się na obrożach, szelkach i smyczach.

Z: W jaki sposób powstawał wzór?

A: Wzór powstał właśnie od określenia palety kolorów. Przygotowałam kilka różnych wariantów kolorystycznych, ale nie ukrywam, że od początku moim faworytem był ten wybrany przez Ciebie, bo najpełniej oddawał moje zamierzenia. Jednocześnie powstał bardzo uproszczony, odręczny szkic, który pozwolił mi rozplanować poszczególne elementy wzoru. W kolejnym etapie odtworzyłam wszystko w programie graficznym i lekko zmodyfikowałam tak, by spełniało wymagania techniczne.

Jeśli chcecie zobaczyć inne prace Ady tworzącej pod nazwą Złe Kreski, wpadajcie na jej stronę:

[wc_fa icon=”paint-brush” margin_left=”” margin_right=”” class=””][/wc_fa] Illustration Ada Jarzębowska

Design na psiej szyi

Soczysta żółć przeciwstawiona fioletościom i zieleniościom przywodzi na myśl nocną grę świateł neonów. Neony rozświetlały mrok w Polsce XX wieku, tworzone przez artystów, plastyków i architektów. Rodziły się w spółdzielniach rzemieślniczych i przeżywały swoje najlepsze lata aż do początku lat 90. Teraz wracają do łask wraz z modą na płyty winylowe i design inspirowany PRL-em. “Wieczorne światła – to symbole wielkości miasta. Im mocniej, silniej płoną (…) – tym mocniejszym rytmem bić musi życie ludzkiego zbiorowiska” – tak w 1936 r. Pisała o nich “Gazeta Polska”. Każdy neon jest inny, wykonany z precyzją i dokładnością.

Zarówno dawniej, jak i teraz, w neonach zachwyca klasa artystyczna – te wszystkie przesłanki zainspirowały nas do nadania nazw Neon i Argon.

Neon - Argon

Kolekcja jest dostępna na naszym sklepie w postaci obroży, szelek, smyczy, pasów do aut. Produkty występują w różnych rozmiarach i szerokościach – dzięki temu oferta dostosowana jest zarówno do psiaków ważących 3,5 kg jak i tych powyżej 40 kg.

Neon i Argon to dwie strony tej samej taśmy z której szyjemy produkty. Możecie zdecydować czy wolicie by uszyć obrożę czy szelki tak, by na wierzchu znalazł się wzór z elementami żółtego czy wolicie stonowane klimaty jak w Argonie.

Neon

[wc_box color=”inverse” text_align=”left” margin_top=”” margin_bottom=”” class=””]

Wierzymy, że tak samo wyjątkowy jest Twój syn/Twoja córa wilka  i to, co Was łączy. Gdyby nie to, że Twój pies swoją osobowością zawsze rozświetla mrok wokół Was (no, poza tymi krótkimi momentami, gdy chce pożreć Fafika spod trójki), spacer w deszczowych ciemnościach mógłby przecież nie należeć do największych przyjemności tego świata. Drugą stronę wzoru Neon stanowi Argon.

[/wc_box]

Argon

[wc_box color=”inverse” text_align=”left” margin_top=”” margin_bottom=”” class=””]

Argon to pierwiastek odpowiedzialny za kolor fioletowy w neonie. Reklamy neonowe w czasach swojej świetności w Polsce wykonywane były przez ikony designu – do dziś stanowią o indywidualności i przedstawiają ekskluzywną formę wyrazu. Każdy neon jest inny, wykonany z precyzją i dokładnością. Wierzymy, że tak samo wyjątkowy jest Twój syn/ Twoja córa wilka  i to, co Was łączy. Gdyby nie to, że Twój pies swoją osobowością zawsze rozświetla mrok wokół Was (no, poza tymi krótkimi momentami, gdy chce pożreć Fafika spod trójki), spacer w deszczowych ciemnościach mógłby przecież nie należeć do największych przyjemności tego świata. Drugą stronę wzoru Argon stanowi Neon.

[/wc_box]

Muzeum Neonów w Warszawie – można z psem

Kultowe neony można oglądać w warszawskim Muzeum Neonów, gdzie trafiają odratowane egzemplarze świecące niegdyś ku chwale Polskiej Republiki Ludowej. Jeśli podoba Wam się klimat neonów, a brzęczęnie jarzeniówki odpręża, to koniecznie przejdźcie się pomiędzy tymi miejskimi światłami. I to nie sami! Do tego wyjątkowego muzeum wstęp z psem jak najbardziej dozwolony, a psiaki wchodzą za free. Muzeum neonów odwiedziłam muzeum wraz z bokserką, Milką, jeszcze kiedy Warsaw Dog był w powijakach – myślę, że obie dobrze wspominamy tę przygodę.

“Dla mnie Muzeum Neonów jest absolutnym hiciorem – półmrok, który tu panuje genialnie współgra z miarowo brzęczącymi jarzeniówkami i kolorowym światłem. Pomieszczenie jest dość przestronnie rozplanowane, dzięki czemu nawet duży pies typu bokser nie musi mijać się bezpośrednio z innymi gośćmi.”

Relację z wizyty i szczegóły odwiedzin muzeum z psem możecie zobaczyć na blogu Międzygatunkowa Rodzina tutaj: Neon Dog.

pies-warszawa-muzeum-neonów

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych znaczników HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz kod na 5% rabatu! Zapisując się, zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Warsaw Dog Zofia Kwiatkowska 03-185 Warszawa, ul. Myśliborska 53/210, NIP: 5213480050, w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest Twoja zgoda. Masz prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Masz prawo żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Zobacz również....

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Dalmatyńczyk (inaczej wyżeł dalmatyński) jest niezwykle inteligentnym, przyjacielskim, pełnym energii psem. To pojętny uczeń, który ma duszę klauna. Lubi sztuczki i uwielbia popisywać się swoimi talentami. Ma ujmującą osobowość i bez problemu potrafi zaskarbić sobie sympatię wszystkich wokoło.

Data: | Kategorie: Blog, Zdrowie psa,

Tłuszczaki u psów są dość powszechnym problemem, budzącym zrozumiały niepokój u właścicieli. Na szczęście nie każda zauważona podskórna zmiana jest groźna. Tłuszczaki zazwyczaj nie są niebezpieczne i nie wymagają leczenia. W każdym jednak przypadku konieczna jest wizyta u weterynarza w celu dokładnego zbadania i zdiagnozowania pupila.

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Basenji przyciąga uwagę oryginalnym wyglądem i pewnością siebie. Jest mądry, przyjazny i pełen energii. Choć zazwyczaj dość mocno akcentuje swoją niezależność, pozostawia niezatarte wrażenie pogodnym charakterem.

Warsaw Dog - dizajnerskie akcesoria dla psów. Sprawdź nas!

Bądź z nami na bieżąco! Dołącz do subskrypcji i odbierz kod na 5% rabatu!