MASZ PYTANIA? +48 531 117 515 | hello@warsawdog.com

★ Bezpłatna dostawa od 150 zł paczkomatem ★

  • No products in the cart.

Blog

Home  /  Blog   /  Niech żyją lata 80! Nowa kolekcja od Ady Jarzębowskiej
Adadenada x Warsaw Dog

Niech żyją lata 80! Nowa kolekcja od Ady Jarzębowskiej

Prace Ady Jarzębowskiej znalazłam szusując po Instagramie ze swojego prywatnego konta. Zachwyciła mnie lekka kreska i dobór kolorów. Zauważyłam, że Ada jest fanką odważnych połączeń koloru – totalnie nasze klimaty! Poprosiłam ją o stworzenie limitowanej kolekcji na sezon jesienno-zimowy.

Narodziny kolekcji

Zosia: Co było Twoją inspiracją?

Ada: Moją inspiracją była sportowa moda lat 80. Tym, co szczególnie mnie w niej fascynowało były, odważne połączenia kolorów, które bardzo cieszyły moje oko. Zauważyłam, że ten sportowy trend ostatnio znów wraca do łask, a ponieważ od początku myślałam o akcesoriach dla psów jako o czymś, co nie tylko ma służyć czworonogom, ale też dobrze, jeśli w jakiś sposób dopełnia stylówkę opiekuna, postanowiłam zaryzykować i sprawdzić, jak te połączenia sprawdzą się na obrożach, szelkach i smyczach.

Z: W jaki sposób powstawał wzór?

A: Wzór powstał właśnie od określenia palety kolorów. Przygotowałam kilka różnych wariantów kolorystycznych, ale nie ukrywam, że od początku moim faworytem był ten wybrany przez Ciebie, bo najpełniej oddawał moje zamierzenia. Jednocześnie powstał bardzo uproszczony, odręczny szkic, który pozwolił mi rozplanować poszczególne elementy wzoru. W kolejnym etapie odtworzyłam wszystko w programie graficznym i lekko zmodyfikowałam tak, by spełniało wymagania techniczne.

Design na psiej szyi

Soczysta żółć przeciwstawiona fioletościom i zieleniościom przywodzi na myśl nocną grę świateł neonów. Neony rozświetlały mrok w Polsce XX wieku, tworzone przez artystów, plastyków i architektów. Rodziły się w spółdzielniach rzemieślniczych i przeżywały swoje najlepsze lata aż do początku lat 90. Teraz wracają do łask wraz z modą na płyty winylowe i design inspirowany PRL-em. Zarówno dawniej, jak i teraz, w neonach zachwyca klasa artystyczna – te wszystkie przesłanki zainspirowały nas do nadania nazw Neon i Argon.

Neon - Argon

“Wieczorne światła – to symbole wielkości miasta. Im mocniej, silniej płoną (…) – tym mocniejszym rytmem bić musi życie ludzkiego zbiorowiska” – tak w 1936 r. Pisała o nich “Gazeta Polska”. Każdy neon jest inny, wykonany z precyzją i dokładnością.

Kolekcja jest dostępna na naszym sklepie w postaci obroży, szelek, smyczy, pasów do aut. Produkty występują w różnych rozmiarach i szerokościach – dzięki temu oferta dostosowana jest zarówno do psiaków ważących 3,5 kg jak i tych powyżej 40 kg.

Neon i Argon to dwie strony tej samej taśmy z której szyjemy produkty. Możecie zdecydować czy wolicie by uszyć obrożę czy szelki tak, by na wierzchu znalazł się wzór z elementami żółtego czy wolicie stonowane klimaty jak w Argonie.

Neon

Wierzymy, że tak samo wyjątkowy jest Twój syn/Twoja córa wilka  i to, co Was łączy. Gdyby nie to, że Twój pies swoją osobowością zawsze rozświetla mrok wokół Was (no, poza tymi krótkimi momentami, gdy chce pożreć Fafika spod trójki), spacer w deszczowych ciemnościach mógłby przecież nie należeć do największych przyjemności tego świata. Drugą stronę wzoru Neon stanowi Argon.

 

Argon

Argon to pierwiastek odpowiedzialny za kolor fioletowy w neonie. Reklamy neonowe w czasach swojej świetności w Polsce wykonywane były przez ikony designu – do dziś stanowią o indywidualności i przedstawiają ekskluzywną formę wyrazu. Każdy neon jest inny, wykonany z precyzją i dokładnością. Wierzymy, że tak samo wyjątkowy jest Twój syn/ Twoja córa wilka  i to, co Was łączy. Gdyby nie to, że Twój pies swoją osobowością zawsze rozświetla mrok wokół Was (no, poza tymi krótkimi momentami, gdy chce pożreć Fafika spod trójki), spacer w deszczowych ciemnościach mógłby przecież nie należeć do największych przyjemności tego świata. Drugą stronę wzoru Argon stanowi Neon.

 

Jeśli chcecie zobaczyć inne prace Ady tworzącej pod nazwą Złe Kreski, wpadajcie na jej stronę:

Illustration Ada Jarzębowska

Muzeum Neonów w Warszawie

Neony można oglądać w warszawskim Muzeum Neonów. Odwiedziłam muzeum wraz z bokserką, Milką, jeszcze kiedy Warsaw Dog był w powijakach. Bo do tego wyjątkowego muzeum wstęp z psem jak najbardziej dozwolony, a psiaki wchodzą za free.

“Dla mnie Muzeum Neonów jest absolutnym hiciorem – półmrok, który tu panuje genialnie współgra z miarowo brzęczącymi jarzeniówkami i kolorowym światłem. Pomieszczenie jest dość przestronnie rozplanowane, dzięki czemu nawet duży pies typu bokser nie musi mijać się bezpośrednio z innymi gośćmi.”

pies-warszawa-muzeum-neonów

Relację z wizyty możecie zobaczyć na blogu Międzygatunkowa Rodzina tutaj: Neon Dog

 

3 grudnia 2018
Nowa opcja dostawy: punkty odbioru DHL

Leave a comment

New User Registration
*Pole wymagane