Niech żyją lata 80! Nowa kolekcja od Ady Jarzębowskiej

adadenada warsaw dog obroza zle kreski Warsaw Dog

Niech żyją lata 80! Nowa kolekcja od Ady Jarzębowskiej

Prace Ady Jarzębowskiej znalazłam szusując po Instagramie ze swojego prywatnego konta. Zachwyciła mnie lekka kreska i dobór kolorów. Zauważyłam, że Ada jest fanką odważnych połączeń koloru – totalnie nasze klimaty! Poprosiłam ją o stworzenie limitowanej kolekcji na sezon jesienno-zimowy.

Narodziny kolekcji

Zosia: Co było Twoją inspiracją?

Ada: Moją inspiracją była sportowa moda lat 80. Tym, co szczególnie mnie w niej fascynowało były, odważne połączenia kolorów, które bardzo cieszyły moje oko. Zauważyłam, że ten sportowy trend ostatnio znów wraca do łask, a ponieważ od początku myślałam o akcesoriach dla psów jako o czymś, co nie tylko ma służyć czworonogom, ale też dobrze, jeśli w jakiś sposób dopełnia stylówkę opiekuna, postanowiłam zaryzykować i sprawdzić, jak te połączenia sprawdzą się na obrożach, szelkach i smyczach.

Z: W jaki sposób powstawał wzór?

A: Wzór powstał właśnie od określenia palety kolorów. Przygotowałam kilka różnych wariantów kolorystycznych, ale nie ukrywam, że od początku moim faworytem był ten wybrany przez Ciebie, bo najpełniej oddawał moje zamierzenia. Jednocześnie powstał bardzo uproszczony, odręczny szkic, który pozwolił mi rozplanować poszczególne elementy wzoru. W kolejnym etapie odtworzyłam wszystko w programie graficznym i lekko zmodyfikowałam tak, by spełniało wymagania techniczne.

Jeśli chcecie zobaczyć inne prace Ady tworzącej pod nazwą Złe Kreski, wpadajcie na jej stronę:

[wc_fa icon=”paint-brush” margin_left=”” margin_right=”” class=””][/wc_fa] Illustration Ada Jarzębowska

Design na psiej szyi

Soczysta żółć przeciwstawiona fioletościom i zieleniościom przywodzi na myśl nocną grę świateł neonów. Neony rozświetlały mrok w Polsce XX wieku, tworzone przez artystów, plastyków i architektów. Rodziły się w spółdzielniach rzemieślniczych i przeżywały swoje najlepsze lata aż do początku lat 90. Teraz wracają do łask wraz z modą na płyty winylowe i design inspirowany PRL-em. “Wieczorne światła – to symbole wielkości miasta. Im mocniej, silniej płoną (…) – tym mocniejszym rytmem bić musi życie ludzkiego zbiorowiska” – tak w 1936 r. Pisała o nich “Gazeta Polska”. Każdy neon jest inny, wykonany z precyzją i dokładnością.

Zarówno dawniej, jak i teraz, w neonach zachwyca klasa artystyczna – te wszystkie przesłanki zainspirowały nas do nadania nazw Neon i Argon.

Neon - Argon

Kolekcja jest dostępna na naszym sklepie w postaci obroży, szelek, smyczy, pasów do aut. Produkty występują w różnych rozmiarach i szerokościach – dzięki temu oferta dostosowana jest zarówno do psiaków ważących 3,5 kg jak i tych powyżej 40 kg.

Neon i Argon to dwie strony tej samej taśmy z której szyjemy produkty. Możecie zdecydować czy wolicie by uszyć obrożę czy szelki tak, by na wierzchu znalazł się wzór z elementami żółtego czy wolicie stonowane klimaty jak w Argonie.

Neon

[wc_box color=”inverse” text_align=”left” margin_top=”” margin_bottom=”” class=””]

Wierzymy, że tak samo wyjątkowy jest Twój syn/Twoja córa wilka  i to, co Was łączy. Gdyby nie to, że Twój pies swoją osobowością zawsze rozświetla mrok wokół Was (no, poza tymi krótkimi momentami, gdy chce pożreć Fafika spod trójki), spacer w deszczowych ciemnościach mógłby przecież nie należeć do największych przyjemności tego świata. Drugą stronę wzoru Neon stanowi Argon.

[/wc_box]

Argon

[wc_box color=”inverse” text_align=”left” margin_top=”” margin_bottom=”” class=””]

Argon to pierwiastek odpowiedzialny za kolor fioletowy w neonie. Reklamy neonowe w czasach swojej świetności w Polsce wykonywane były przez ikony designu – do dziś stanowią o indywidualności i przedstawiają ekskluzywną formę wyrazu. Każdy neon jest inny, wykonany z precyzją i dokładnością. Wierzymy, że tak samo wyjątkowy jest Twój syn/ Twoja córa wilka  i to, co Was łączy. Gdyby nie to, że Twój pies swoją osobowością zawsze rozświetla mrok wokół Was (no, poza tymi krótkimi momentami, gdy chce pożreć Fafika spod trójki), spacer w deszczowych ciemnościach mógłby przecież nie należeć do największych przyjemności tego świata. Drugą stronę wzoru Argon stanowi Neon.

[/wc_box]

Muzeum Neonów w Warszawie – można z psem

Kultowe neony można oglądać w warszawskim Muzeum Neonów, gdzie trafiają odratowane egzemplarze świecące niegdyś ku chwale Polskiej Republiki Ludowej. Jeśli podoba Wam się klimat neonów, a brzęczęnie jarzeniówki odpręża, to koniecznie przejdźcie się pomiędzy tymi miejskimi światłami. I to nie sami! Do tego wyjątkowego muzeum wstęp z psem jak najbardziej dozwolony, a psiaki wchodzą za free. Muzeum neonów odwiedziłam muzeum wraz z bokserką, Milką, jeszcze kiedy Warsaw Dog był w powijakach – myślę, że obie dobrze wspominamy tę przygodę.

“Dla mnie Muzeum Neonów jest absolutnym hiciorem – półmrok, który tu panuje genialnie współgra z miarowo brzęczącymi jarzeniówkami i kolorowym światłem. Pomieszczenie jest dość przestronnie rozplanowane, dzięki czemu nawet duży pies typu bokser nie musi mijać się bezpośrednio z innymi gośćmi.”

Relację z wizyty i szczegóły odwiedzin muzeum z psem możecie zobaczyć na blogu Międzygatunkowa Rodzina tutaj: Neon Dog.

pies-warszawa-muzeum-neonów

Dodaj swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zobacz również....

Data: | Kategorie: Blog, Zdrowie psa,

Nużyca u psa jest pasożytniczą chorobą zapalną skóry o podłożu genetycznymi lub immunologicznym. Wywoływana jest przez roztocza, które w wyniku nadmiernego, patologicznego namnażania się w mieszkach włosowych i gruczołach łojowych, doprowadzają do łysienia, łuszczenia się skóry, krost, czyraków, rumienia oraz wtórnych infekcji. Chociaż jest schorzeniem, które nie zagraża życiu psa, nie należy jej bagatelizować!

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Owczarek kaukaski jest przedstawicielem pasterskiej rasy psów stróżujących, wywodzącym się z rejonu gór Kaukazu. Od wieków był używany do ochrony domostw przed intruzami oraz zwierząt gospodarskich przed różnymi drapieżnikami. Trudno jest przejść obojętnie obok tego majestatycznego, silnego i pewnego siebie czworonoga. Jego sylwetka robi ogromne wrażenie, wzbudzając zachwyt i respekt.

Data: | Kategorie: Blog, Życie z psem,

Człowiek od wieków wykorzystywał doskonały węch psa do poszukiwań i polowań. Węch stanowi najbardziej rozwinięty zmysł czworonoga, za sprawą specyficznej budowy jego nosa. Oznacza to, że z jednej strony ten super zmysł może stanowić wielki atut, z drugiej pewne zapachy mogą być dla niego nieprzyjemne i stanowić duży dyskomfort. Dlatego z troski o swojego pupila warto dowiedzieć się jakiego zapachu nie lubią psy?

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Nie ma osoby, która by nie znała owczarka niemieckiego. Pies tej rasy jest jednym z najbardziej popularnych czworonogów na świecie. Kto nie pamięta Szarika z serialu „Czterej Pancerni i pies”, psa Cywila, czy komisarza Alexa? Wielu właścicieli z dumą wyraża się o tym psie. Jest on doskonałą kombinacją wysokiej inteligencji, wierności oraz temperamentu.

Data: | Kategorie: Blog, Zdrowie psa,

Świerzb jest chorobą pasożytniczą o wysokim stopniu zaraźliwości. Schorzenie wywoływane jest przez świerzbowce. Podstawowym objawem związanym z inwazją świerzbowca jest bardzo silny świąd, który nie ma charakteru sezonowego. Pasożyt atakuje miedzy innymi ludzi oraz zwierzęta domowe, tj. : psy, koty, króliki, świnki morskie. Na zachorowanie najbardziej narażone są młode osobniki, chociaż choroba może przytrafić się w każdym wieku. Warto więc dowiedzieć się jak chronić swojego pupila i siebie przed tym groźnym schorzeniem.

Data: | Kategorie: Blog, Rasy psów,

Bichon frise to nieduży pies , który wyróżnia się bardzo efektownym wyglądem. Za sprawą ślicznej i kręconej białej sierści przypomina nieco pluszową maskotkę, stworzoną do pieszczot. Jest pogodnym i wesołym czworonogiem, chętnie spędza czas z ludźmi oraz innymi domowymi zwierzakami. Uwielbia spacery, lubi zabawy i grę w piłkę, a także naukę różnych sztuczek. To doskonały pies do towarzystwa i wspaniały przyjaciel rodziny.

Warsaw Dog - dizajnerskie akcesoria dla psów. Sprawdź nas!

Bądź z nami na bieżąco! Dołącz do subskrypcji!