Szyjemy na zamówienie w 3 do 5 dni roboczych ✂Bezpłatna dostawa od 150 zł paczkomatem i do punktu DHL Parcel Shop 🚀

  • No products in the cart.

Blog

Home  /  Blog   /  Co wyniknie z połączenia murali, płaszczy i psiego ogona?

Co wyniknie z połączenia murali, płaszczy i psiego ogona?

“Każdy nowy projekt robi awanturę” – jak śpiewa Taco Hemingway. Czujemy, że to słowa totalnie o naszym nowym projekcie!

Małgosię i jej kosmiczne płaszcze zobaczyłam po raz pierwszy na targach Warsaw Fashion Store w ho, ho, dalekim 2016 roku. Intrygujące wzory i kolory, których nie widuje się w centrach handlowych, przykuły moją uwagę niczym perły srokę.

Zachwyciła mnie odwaga form, krojów i kolorów, jakie Małgosia wykorzystuje do stworzenia autorskich płaszczy. Dlatego kiedy zadzwoniła z propozycją współpracy, od razu się zgodziłam.

Ludowe wycinanki i symbolika drzewa

Moxos to przede wszystkim marka modowa z rodzinnymi korzeniami. Małgosia od dzieciństwa spędzała czas w szwalni należącej do jej rodziny, kreując ubranka dla lalek i misiów. Wiedzę o projektowaniu chłonęła jak gąbka w technikum odzieżowym, a następnie na kierunku Wzornictwo i Projektowanie oraz Projektowanie Tkaniny na łódzkim ASP. Jak widzicie, wygląda na to, że Małgosia od zawsze wiedziała kim chce być jak dorośnie i tworzenie marki Moxos to spełnienie jej dziecięcych marzeń. Ilekroć spotykam ludzi, którzy odebrali tak solidne przygotowanie do pracy w swoim zawodzie, który w dodatku wykonują ze śpiewem na ustach, jestem pod ogromnym wrażeniem ich wewnętrznego połączenia z samym sobą i spójności. Małgosia jest niezwykle ciepłą, kreatywną i otwartą osobą, a jej barwna osobowość przejawia się w seryjnie odważnych projektach płaszczy.

Logo Moxos jest również charakterystyczne – nawiązuje do ludowych wycinanek, a zarazem wpisuje się do symboliki drzewa.

Marka Moxos pojawiła się podczas kilku dużych pokazów mody, m. in. na Mercedes Benz Fashion Week, Fashion Week w Łodzi, Fashionphilosophy, Wrocław Fashion Meeting, OffFashion w Kielcach. Jej projekty zaistniały w Muzeum Włókiennictwa oraz Muzeum Miasta Łodzi. Przygotowywała projekty dla artystów z Must Be The Music, The Voice i You Can Dance. Prywatnie, do klientów marki należą m. in. Natalia Kukulska, Ilona Felicjańska, zespół Afromental, Sarsa i Margaret, Jaga Hupało, Maciej Rock.

Projekty MOXOS zostały opisane w książce “Modą zaklęci. Antologia polskich projektantów”, autorstwa Agnieszki Ziółkowskiej oraz w publikacji “Fashion Book Poland” autorstwa Piotra Kiljańskiego i Anny Bańczyk. Poza tym prezentowane były w magazynach: Twój Styl, Elle, InStyle, Cosmopolitan, Gracja, Glamour, Kikimora, a także w wielu serwisach internetowych o modzie.

Torreador płynnych linii i kształtów

Aqualoopa sam o sobie pisze skromnie: “Artysta, filozof i muzyk. Torreador płynnych linii i kształtów. Szczęśliwiec, którzy żyje ze swoich pasji. Łowca wyimaginowanych bytów i przeciwnik poniedziałkowego ponuractwa. Weganin i abstynent o nomadycznej mentalności. Maluje rzeczy małe i duże, animuje obrazki wolne i szybkie, gra muzykę cichą i głośną”.

Tymczasem jego osiągnięcia wcale skromne nie są. Prace Igora Chołdy znaleźć można w wersji wielkoformatowej m.in. na ścianach budynków na warszawskiej Woli, Ursynowie, Pradze, Powiślu. Jego projekty zdobią ściany m.in. Kuchni Spotkań Ikea, biura Facebook Polska, klubu Nie Powiem, siedziby Noble Banku.

Jak powstawał wzór FOLKO?

Małgosia z Moxos wybrała się wschód Polski, w celu odkrycia uroków Podlasia. Oczarował ją klimat, życzliwość, serdeczność, a także mądrość mieszkańców tego regionu. Szczególne miejsce w sercu zajęła wioska Kruszyniany i jej historia sięgająca do tatarskich korzeni. Znajduje się tam najstarszy w Polsce, drewniany meczet z XVIII w., do którego każdy może wejść by posłuchać historii o Tatarach. Tamtejszy przewodnik w niezwykle ciekawy, zabawny i pouczający sposób opowiada anegdoty i historie, które wprowadzają w świat Tatarów – jego własna rodzina jest pomieszana: on, jego żona i dzieci są różnych wyznań.

Małgosia zainspirowana niesamowitym klimatem miejsca, zaprojektowała czapkę. Poniżej zdjęcie z procesu twórczego #picsoritdidnthappen

O przepięknej wiosce tatarskiej opowiedziała Igorowi Chołdzie – Aqualoopa, który przygotowuje dla niej autorskie nadruki na tkaninach. Okazało się, że jego przodkowie również pochodzą z Tatarów! Odwiedził Podlasie wraz ze swoją rodziną i wrócił równie oczarowany. Tak powstał pomysł, aby Podlasie stało się bazą najnowszej kolekcji Moxos.

autor: Aqualoopa

Pożenienie z Warsaw Dog

I w tym momencie wchodzimy my, cali na biało. Małgosia we wrześniu zadzwoniła do mnie z propozycją współpracy – “Zróbmy wspólnie kolekcję akcesoriów i ubranek” – usłyszałam w słuchawce. Pomysł z początku zdawał się balansować na granicy odwagi i szaleństwa, jednak zgodziłam się od razu. Kocham nowe projekty i robienie rzeczy wspólnie z innymi artystami!

Pierwsze efekty współpracy widać w galerii powyżej – autorskie szelki, smycze i obroże prezentuje sunia Easy na tle muralów Aqualoopy, a na głowie modelki znajdziecie czapę inspirowaną tatarskimi klimatami. Wkrótce dodamy do sklepu ubranka dla psów zaprojektowane przez Małgosię Skibińską. Na początek do sklepu trafią modele dla małych psiaków jak mops i terrier oraz dla chartów. W sklepie internetowym Moxos znajdziecie autorską kolekcję płaszczy i czapek w tym samym wzorze.

Serdecznie zachęcam do zajrzenia na strony internetowe naszych współprojektowaczy:

Aqualoopa.com

E-Moxos.pl

Produkty z linii Folko:

13 listopada 2018
Jak ćwiczyć w szelkach easy walk? [CZ.3]
27 listopada 2018
Mixing murals, coats and dog tails

Leave a comment

New User Registration
*Required field